اگر حیوان خانگی دارید، آسایش را برای خود بخرید!

نگهداری از حیوانات خانگی

حیوانات خانگی موجودات جذابی هستند که می‌توانند اوقات فراغت و تنهایی بسیاری از افراد را پر کنند. با این حال این موجودات هم نیاز‌هایی دارند که باید به آن‌ها توجه شود و در غیر این صورت هم برای خودشان و هم برای نگه‌دارنده‌شان مشکلاتی ایجاد می‌کنند. داشتن حیوان خانگی لذت وصف ناپذیری دارد. اما می تواند کار سختی نیز باشد. مراقبت از حیوانات فراتر از اطمینان از پر بودن کاسه آنها یا راه رفتن سگ و پرشدن بستر است. زمانی که شما تصمصیم می گیرید که یک حیوان خانگی مثل سگ، گربه و یا هر حیوان دیگر داشته باشید، خوب است بدانید که برخی از این حیوانات می توانند ناقل بیماری به انسان ها باشند. در نتیجه نظافت حیوانات خانگی یا توجه به حیوانات خانگی و غذای حیوانات خانگی و … از جمله نکاتی است که در نگهداری حیوانات خانگی باید رعایت کرد. بنابراین اگر شما به نگهداری حیوانات خانگی علاقه‌مند هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا با اصول و شرایط مهم در نگهداری حیوانات خانگی آشنا شوید.


فهرست مطالب


حیوانات خانگی کدامند؟

به طور کلی تعریف ساده‌ای برای حیوانات خانگی وجود دارد. همه حیواناتی که مانند همدم انسان در منزل نگهداری می‌شوند، حیوانات خانگی به‌شمار می‌آیند. نگهداری این حیوانات در منزل نیز به دلیل صورت می‌گیرد که این جانوران برای دارندگان یا نگه‌دارندگان آنها سودمندی‌های فیزیکی یا عاطفی را فراهم می‌کنند. به عبارت دیگر حیوانات خانگی باید برای نگه‌دارندگان خود مزایایی داشته باشند و به همین دلیل است که فرد وظیفه سخت و بسیار مهم نگهداری از این جانداران را برعهده می‌گیرد.

مقاله ویژه کالی ناب » بهترین مدل تلویزیون شیائومی

نگهداری از حیوانات خانگی

چه جانورانی را حیوانات خانگی می‌دانیم؟ حیوانات خانگی را می‌توان به دو گروه «حیوانات خانگی متداول» و «حیوانات خانگی غیر متداول» دسته‌بندی کرد.

 • حیوانات خانگی متداول (Traditional Pet): شامل: سگ، گربه، پرندگان زینتی و ماهیان آکواریومی.
 • حیوانات خانگی غیر متداول (Exotic pets): شامل: خرگوش، همستر، لاک پشت، ایگوآنا، انواع مار، موش سوری، میمون، جوجه تیغی، خوکچه هندی، کاسکو، سنجاب و… .

حیوانات خانگی غیر متداول در واقع حیوانات وحشی و یا آزمایشگاهی هستند که به دلیل ظاهر جذاب و گاه متفاوت بودن در منزل نگهداری می‌شوند. امروز نگهداری از برخی حیوانات خانگی غیر متداول مانند لاک پشت، خرگوش، جوجه تیغی، همستر و ایگوآنا در ایران و در بیش‌تر نقاط جهان متداول شده است، به گونه‌ای که تولید کنندگان محصولات حیوانات خانگی نیز معمولا لوازم و خوراکی‌های مخصوص این حیوانات را تولید کرده‌اند.

وقتی یک حیوان خانگی را به سرپرستی قبول کردیم، چه باید کرد؟

وقتی که متوجه شدید که توانایی و شرایط لازم برای نگهداری حیوان خانگی را دارید، می‌توانید سرپرستی یک حیوان خانگی را متقبل شوید. اما به یاد داشته باشید که در این مرحله نیز نکات مهمی وجود دارد که باید مد نظر داشته باشید. این نکات عبارت‌اند از:

۱. حیوان خانگی مناسب خود را انتخاب کنید

پیش از این اشاره کردیم که نگه‌داری از حیوانات خانگی با شرایط شخصی شما ارتباط دارد. شما می‌توانید با بررسی شرایط مالی، مکانی، روحی و مشغله خود حیوان خانگی مناسب را انتخاب کنید که با شرایط شما سازگاری بیش‌تری داشته باشد. مثلا به صرف این‌که شما از سگ خوشتان می‌آید، درحالی که وقت کافی برای نگهداری از آن را ندارید، نمی‌توانید این جانور را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که حیوانات وحشی و کمیاب (غیربومی) برای نگهداری در خانه مناسب نیستند. آن‌ها دارای نیاز‌های پیچیده‌ای هستند که برآورده کردنشان دشوار است. بیش‌تر افراد نه از نظر مالی و نه از نظر تجربه صلاحیت نگهداری صحیح از آن‌ها را ندارند. تخمین زده می‌شود که حدود ۹۰% این‌گونه حیوانات در دو سال اول اسارت می‌میرند. بسیاری از حیوانات وحشی که زندگی کردن در محیط شهری به آن‌ها تحمیل می‌شود، به انسان‌ها مخصوصاً به بچه‌ها و افراد دیگر صدمه می‌زنند و اگر در محیط رها شوند، می‌توانند خسارات گران و جبران‌ناپذیری به اکوسیستم وارد کنند.

۲. هویت حیوان خانگی خود را مشخص کنید

اولین اقدامی که باید پس از قبول کردن سرپرستی یک حیوان انجام بدهید، تعیین هویت آن است. ثبت‌نام، تعیین هویت و گرفتن اوراق شناسایی، واکسیناسیون، نظارت و سرپرستی از مقدماتی‌ترین کار‌هایی است که باید انجام بدهید.

۳. تعیین محل ادرار و مدفوع حیوان خانگی

یکی از چالش‌های بزرگ در نگهداری حیوان خانگی این است که به او آموزش بدهید در محل مخصوصی ادرار و مدفوع کند. گربه‌ها نسبت به سگ‌ها به آموزش کم‌تری نیاز دارند. کافی است یک ظرف مخصوص یا خاک مخصوص برای گربه تهیه کنید و در نهایت یک یا چند بار او را در آن ظرف بگذارید تا متوجه شود این ظرف برای چه‌ کاری است. بهتر است این ظرف را دور از اتاق‌خواب و آشپزخانه بگذارید و روزانه آن را تمیز کنید تا از شیوع آلودگی در خانه جلوگیری شود.

برای عادت دادن حیوان به محل ادرار یا و مدفوعش باید صبوری پیشه کنید. باید حرکات حیوان را زیر نظر بگیرید و وقتی‌که حس کردید می‌خواهد دستشویی کند (مثلاً وقتی‌که شروع به بو کردن زمین می‌کند)، او را بردارید و در محل مخصوص قرار بدهید. این روند ممکن است طولانی و خسته‌ کننده شود. اما ناامید نشوید.

۴. تعیین یک رژیم غذایی مناسب برای حیوان خانگی

هر موجودی با توجه به نیاز‌های بدنش به مواد غذایی خاصی نیاز دارد و حیوانات هم از این قاعده مستثنی نیستند. زمانی که یک حیوان خانگی تهیه می‌کنید، باید رژیم غذایی مورد نیازش را هم در نظر بگیرید و توجه کنید غذا‌هایی که به او می‌دهید هم نیازهایش را برطرف کنند و هم مضر نباشند. غذای حیوانات خانگی باید با وسواس انتخاب شود.

نگهداری از حیوانات خانگی

سگ‌ها و گربه‌ها به‌خصوص سگ‌ها در خوردن غذا نسبت به سایر حیوانات خانگی لج‌بازتر و لوس‌تر هستند. باید سعی کنید از همان روز‌های ابتدای نگهداری حیوانتان را به غذای مخصوصش عادت بدهید. پرنده‌ها و ماهی‌ها از این نظر مشکلات کم‌تری دارند؛ اما باید توجه کنید که چه غذایی به آن‌ها می‌دهید، به‌خصوص ماهی‌ها که موجودات حساسی هستند و لازم است مراقبت‌های خاصی از آن‌ها داشته باشید.

مقاله پیشنهادی » بهترین دستگاه تصفیه هوا برای منزل

بررسی نکاتی که باید پیش از نگهداری هر کدام از حیوانات خانگی بدانید

نگهداری هر حیوان خانگی همچون گربه، سگ، خرگوش، ماهی، همستر و انواع پرندگان با یکدیگر متفاوت است، اما تمام این حیوانات به مراقبت و توجه ویژه نیاز دارند. پیش از نگهداری از هرگونه حیوان خانگی بهتر است بدانید برخی از حیوانات به‌خصوص سگ و گربه‌های به‌اصطلاح نژاددار در شرایط نامساعدی متولد می‌شوند.

معمولاً قیمت خرید این‌گونه حیوانات زیاد است و برخی از افراد سودجو، در شرایط نامساعدی حیوانات را مجبور به تولید مثل می‌کنند تا تعداد بیشتری از آن‌ها را با قیمت بالا بفروشند. از این‌ رو پیشنهاد می‌کنیم حیوانات خانگی را خریداری نکنید و آن‌ها را به سرپرستی قبول کنید.

به یاد داشته باشید که برخی از حیوانات در یک آب‌وهوای خاصی زندگی می‌کنند و هر شرایطی مناسب زندگی آن‌ها نیست. برای مثال سگ هاسکی نیاز به آب‌وهوای سرد دارد و مناطق گرم و خشک مناسب زندگی برای او نیست. حیواناتی که به سرپرستی قبول می‌کنید را باید پیش از نگهداری به دامپزشک ببرید تا او را مورد آزمایش قرار دهد. توصیه می‌کنیم درصورتی‌که به مو یا هرگونه حیوان خانگی حساسیت دارید، آن را به سرپرستی قبول نکنید، چراکه حیوانات نیز همانند انسان‌ها احساس دارند و ممکن است افسرده شوند.

ناگفته نماند که غذای برخی از حیوانات خانگی قیمت بالایی دارد، اما شما با مشورت دامپزشک می‌توانید برخی از غذاها را در خانه تهیه و تولید کنید. این روش به کاهش هزینه‌های حیوان خانگی کمک بسزایی می‌کند.

روش نگهداری از سگ

نگهداری از سگ، مسئولیت بیشتری نسبت به گربه دارد. سگ به انسان بسیار وابسته است و یار وفادار شما باقی خواهد ماند. سگ‌ها نژادهای متنوعی دارند و توصیه می‌کنیم به‌منظور نگهداری از هر یک، حتماً با دامپزشک مشورت کنید، زیرا برخی از سگ‌ها در خانه کوچک، محیط بسته یا در هر شرایط آب‌وهوایی خود را وفق نمی‌دهند.

درصورتی‌که می‌خواهید سگ را در خانه نگهدارید، باید به آن آموزش‌های لازم را بدهید. برای مثال جای دستشویی او را نشان دهید و برای انجام هر کار درستی به او تشویقی بدهید تا برخی از کارها در خاطرش بماند و به عادت تبدیل شود.
همچنین سگ‌های زیر ۴۰ روز را به سرپرستی قبول نکنید، چراکه بدن ضعیفی دارند و سگ‌ها باید تا ۴۰ روز شیر مادرشان را بخورند و با او بزرگ شوند، در غیر این صورت تربیت سگ برایتان سخت می‌شود و ممکن است سیستم ایمنی ضعیف بدنش باعث بروز مشکلاتی شود.

روش نگهداری از سگ

هر نوع سگی که می‌خواهید در خانه نگهداری کنید، نیاز به گردش و پیاده‌روی دارد. بنابراین به‌منظور رعایت اصول بهداشتی، حتماً هر چند ماه یک‌بار سگتان را برای چکاپ به دامپزشکی ببرید تا دچار هیچ‌گونه بیماری جدی نشود.
عقیم کردن سگ‌ها همچون عقیم کردن گربه به تصمیم خودتان بستگی دارد، اما بهتر است بدانید که عقیم کردن سگ مانع بروز بسیاری از بیماری‌ها همچون بیماری قلبی می‌شود، اما توصیه می‌کنیم با پزشک مربوط درباره این موضوع مشورت کنید.
سگ‌ها بسیار مهربان و عاطفی هستند و در صورت بروز مشکلاتی ممکن است دچار ترس یا افسردگی شوند. خوشبختانه سگ‌ها از آب نمی‌ترسند، ازاین‌جهت حمام کردنشان ساده است، اما توصیه می‌کنیم در صورت بروز هرگونه مشکل روحی یا فیزیکی به دامپزشک مراجعه کنید.

روش نگهداری از گربه

گربه موجود بسیار ملوس و سلطه‌طلب است و خود را در مرکز و دیگران را در حاشیه می‌بیند، اما این موجود به‌قدری مهربان و شیرین است که خود را به‌سرعت در دلتان جای می‌کند و برای همیشه بخشی از خانواده‌تان می‌شود.

متوسط عمر گربه بین ۱۳ تا ۱۶ سال است، از این‌رو بهتر است گربه زیر دو سال به سرپرستی قبول کنید تا به شما عادت کند. با این‌حال گربه برخلاف سگ، بیشتر به محیط تا به انسان عادت می‌کند و تغییر محیط او را دچار استرس می‌کند.
معمولاً گربه‌های زیر یک سال همچون کودکان بازیگوش هستند و اگر به وسایل خانه، به‌خصوص ظروف شکستنی حساس هستید، بهتر است آن‌ها را دور از دسترس گربه قرار دهید. همچنین توصیه می‌کنیم به‌منظور مراقبت از گربه‌تان، هرگز گیاهان سمی را داخل خانه قرار ندهید و بهتر است درباره هر گلدانی که تهیه می‌کنید، کمی تحقیق کنید، چراکه گربه‌ها شیفته گاز زدن و خوردن گیاهان هستند.

اگر می‌خواهید گربه را به‌عنوان حیوان خانگی‌تان انتخاب کنید، هرگز آن را در حیاط یا محیط خارج از خانه قرار ندهید یا رهایش نکنید. معمولاً حیوانات خانگی سیستم ایمنی ضعیف‌تری نسبت به حیوانات بیرون از خانه دارند و رها کردن آن‌ها ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای گربه‌تان یا حتی خودتان شود. اما از مزیت‌های گربه می‌توان به عادت به محیط خانه، حتی خانه‌های کوچک اشاره کرد. درواقع برخلاف سگ، گربه نیازی به گردش در خارج از خانه ندارد و تا زمانی که غذایش فراهم باشد، گربه ملوس و عزیز شما باقی می‌ماند.

روش نگهداری از گربه

معمولاً گربه‌های خانگی را در هفت‌ماهگی عقیم می‌کنند که این مسئله به تصمیم خودتان بستگی دارد. معمولاً گربه‌ها در سن بلوغ کمی عصبی می‌شوند که عقیم کردن یا پیدا کردن شریک، آن‌ها را آرام و اهلی‌تر از گذشته می‌کند.
گربه حیوان کم‌هزینه‌ای است و تنها به غذای خشک یا تر (بستگی به ذائقه‌اش دارد) نیاز دارد. برخی از گربه‌ها نیازی به اسباب‌بازی و جای خواب ندارند و ممکن است ساعت‌ها با یک توپ، کیسه پلاستیکی یا کلاف کاموا بازی کنند و به رختخواب گران‌قیمتی که برایش خریده‌اید، توجه نکند و ترجیح بدهد در یک جعبه کارتونی بخوابد.

معمولاً گربه‌ها ۱۸ ساعت در روز می‌خوابند و در ادامه روز مشغول غذا خوردن، استراحت و بازی هستند و بدون شما نیز می‌‌توانند به زندگی خود ادامه دهند. درصورتی‌که بخواهید به یک مسافرت یک‌هفته‌ای بروید، اگر غذای گربه‌تان آماده باشد، این موجود مستقل از پس زندگی خود برمی‌آید. حمام کردن یا گرفتن ناخن گربه به خودتان بستگی دارد، بااین‌حال برخلاف سگ، گربه نیازی به حمام ندارد و خودش را تمیز می‌کند و جای دستشویی مخصوص به خود را دارد. در این صورت نیازی به خرید شامپوهای گران‌قیمت نیست. در نتیجه به یاد داشته باشید که نژاد گربه‌ها در تحرکشان و شیطنتشان تأثیر دارد. برای مثال اگر علاقه‌ای به گربه بازیگوش ندارید، گربه پرشین بهترین انتخاب خواهد بود. اما بهتر است درباره این مسئله بررسی بیشتری کنید.

روش نگهداری از ماهی

آیا به دنبال حیوانی بدون سروصدا هستید که خانه‌تان را کثیف نکند؟ ماهی بگیرید! با این‌حال بهتر است بدانید که طول عمر ماهی‌ها کوتاه است و اگر احساس وابستگی شدیدی دارید، بهتر است از نگهداری ماهی صرف‌نظر کنید. در صورتی‌ که می‌خواهید ماهی‌تان طول عمر بیشتری داشته باشد، یک آکواریوم برایش تهیه کنید. در واقع یکی از دلایل مرگ زودرس ماهی‌های قرمز، تنگ کوچکی است که باعث افسردگی آن‌ها می‌شود. همچنین دمای آب نیز اهمیت بسیاری در نگهداری از ماهی دارد.

جالب است بدانید که ماهی‌ها استرس می‌گیرند. توصیه می‌کنیم یک فیلتر هوا و پوشش‌های سنگی و گیاهی در آکواریوم قرار دهید تا بتوان به‌خوبی تنفس کند و در شرایطی که احساس استرس داشت در میان سنگ‌ها پنهان شود.
به‌منظور نگهداری از ماهی‌ها، باید آکواریوم را هرچند وقت یک‌بار تمیز کنید. این مسئله باعث حفظ سلامت ماهی‌تان می‌گردد. درواقع کمبود اکسیژن سلامت ماهی را به خطر می‌اندازد و یکی از نشانه‌های آن، تنفس ماهی روی سطح آب است. حتماً آکواریوم را در جای مناسب و دور از دسترس کودکان خردسال یا حیوانات خانگی دیگر قرار دهید. همچنین به یاد داشته باشید که برخی از ماهی‌ها گوشت‌خوار هستند و ممکن است ماهی‌های دیگر را بخورند. در این صورت حتماً پیش از تهیه هرگونه ماهی درباره آن تحقیق بیشتری کنید. ماهی‌ها نیز غذاهای خشک و مخصوص به خود را دارند. اما اگر می‌خواهید غذای تازه‌ای به این حیوان بی‌زبان و ساکت خانگی‌تان بدهید، توصیه می‌کنیم با دامپزشک مشورت کنید تا آسیبی به گوارش ماهی وارد نشود.

روش نگهداری از پرنده

پرنده‌های خانگی متفاوتی وجود دارد که رفتارهای متفاوتی دارند و بهتر است پیش از تهیه هرگونه پرنده‌، ابتدا به شرایط خود توجه کنید. برای مثال اگر به آرامش و سکوت نیاز دارید، سراغ پرنده‌های پرسروصدا نروید و اگر به پرنده‌های باهوش علاقه دارید، توصیه می‌کنیم حتماً درباره هر یک آن‌ها تحقیق کنید.

روش نگهداری از پرنده

پرنده‌ها به قفس نیاز دارند که در آن غذا بخورند و بخوابند، اما بهتر است بدانید که تمام پرنده‌ها نیاز به آزادی و پرواز دارند، بنابراین حتماً باید ساعاتی در خانه به او اجازه پرواز یا راه رافتن بدهید. در غیر این صورت ممکن است پرنده‌تان افسرده شود و عمر کوتاهی داشته باشد. غذای برخی از پرنده‌ها با یکدیگر متفاوت است. برای مثال کاسکو به غلات و میوه‌های تازه علاقه دارد و مرغ عشق به ارزن و تخم آفتابگردان توجه بیشتری نشان می‌دهد. البته ممکن است ذائقه پرنده‌ شما به‌مرور زمان تغییر کند، اما توصیه می‌کنیم غذاها به‌گونه‌ای باشد که به بدن پرنده‌تان آسیبی وارد نکند.
برخلاف تصور بسیاری، پرنده‌ها باهوش هستند و نیاز به بازی دارند. آن‌ها با توجه شما خوشحال می‌شوند و ممکن است با برخی از افراد احساس غریبی کنند و به زمان برای برقراری ارتباط نیاز دارند. اما پرنده‌ها بسیار مهربان هستند و به شما آرامش می‌دهند.

روش نگهداری از خرگوش

خرگوش‌ها موجودات بسیار شیرینی هستند که به یک دوست خوب برایتان تبدیل می‌شوند. خرگوش‌ها نیاز به نوازش و توجه دارند و توصیه می‌کنیم به‌منظور پیشگیری از هرگونه مشکلی، او را به چکاپ منظم دامپزشک ببرید. معمولاً خرگوش‌های خانگی نیاز به قفس دارند، اما قفس آن‌ها نباید به‌گونه‌ای باشد که در آن احساس ناامنی و ترس کنند. خرگوش‌ها هم مانند بسیاری از حیوانات دچار افسردگی می‌شوند و باید به این مسئله نیز توجه کنید.
غذای مناسب خرگوش، مواد غذایی فیبردار است و بهتر است همیشه یک ظرف آب در دسترس داشته باشد. درصورتی‌که می‌خواهید غذای تازه‌ای به این حیوان خانگی پراحساستان بدهید، حتماً با دامپزشک مشورت کنید تا دستگاه گوارشش دچار آسیب نشود.

خرگوش‌ها به‌مرور زمان بزرگ می‌شوند و نیاز به‌ فضای بزرگ‌تری دارند. خرگوش‌های مینیاتوری طول عمر کوتاهی دارند و بهتر است آن‌ها را تهیه نکنید تا مانع پرورش این‌گونه حیوانات در شرایط نامساعد شوید. درصورتی‌که خرگوشتان به سن بلوغ رسید، حتماً با دامپزشک مشورت کنید تا کارهای موردنیاز نگهداری از آن را بهتر بدانید. اما پیش از هر چیز واکسن خرگوش را به‌موقع بزنید تا آسیبی به حیوان بامزه خانگی‌تان وارد نشود.

نگهداری از خوکچه‌هندی و همستر

خوکچه‌هندی و همستر موجودات بسیار بامزه‌ و سرگرم‌کننده‌ای هستند که در گروه حیوانات خانگی بی‌خطر قرار دارند. اما توصیه می‌کنیم این حیوانات کوچک را برای کودکان زیر ۵ سال تهیه نکنید، چراکه نیاز به مراقبت دارند. بسیاری بر این باورند که خوکچه‌هندی و همستر باید جفت باشند یا دو ماده در کنار یکدیگر زندگی کنند. در واقع خوکچه‌هندی و همستر وابسته به هم نوع خود هستند و به تشکیل خانواده نیز علاقه بسیاری دارند. توصیه می‌کنیم خوکچه‌هندی و همستر زیر ۱۰ هفته تهیه نکنید، چراکه سیستم ایمنی ضعیفی دارند.
خوکچه‌هندی و همستر به‌مرورزمان با انسان‌ها خو می‌گیرند و محیط زندگی‌شان باید همیشه تمیز باشد، چراکه این دو حیوان خانگی علاقه زیادی به غذا دارند و ممکن است هر چیزی را ببلعند. بنابراین توصیه می‌کنیم قفسی که برای این حیوان تهیه می‌کنید همیشه تمیز باشد و هرگز از خاک‌ اره برای آن‌ها استفاده نکنید. خوکچه‌هندی و همستر گیاهخوار هستند و باید غذاهای فیبردار مصرف کنند تا دستگاه گوارششان آسیب نبیند. همچنین همیشه سعی کنید یک ظرف آب تمیز در دسترس این حیوان بامزه خانگی قرار دهید تا تشنه نشود.

نگهداری از خوکچه‌هندی و همستر

در پایان متوجه شدیم که هر کدام از حیوانات نیاز یه غذا و آب و جای مناسبی دارند. پس باید به خرید وسایل مورد نیاز آنها هم توجه ی زیادی داشته باشیم. خرید ظرف غذای اتوماتیک خوراک و آب خوری هوشمند حیوانات مزیت زیادی دارد و حیوان راحت تر می تواند غذای خود را بخورد.

پربازدیدترین مقاله کالی ناب را از دست ندهید » راهنمای خرید جارو شارژی


ظرف غذای اتوماتیک خوراک هوشمند چگونه است؟

نگهداری از حیوانات خانگی از جمله سگ و گربه سانان در سراسر دنیا بسیار رایج شده است. حال صاحبان این حیوانات دوست داشتنی یکی از لوازمی که باید برای پت خود تهیه کنند ظرف غذا است چرا که پت باید در ظرف مخصوص خود غذا بخورد. حال مدتی است که ظرف غذای اتوماتیک حیوانات بسیار محبوب و پرطرفدار شده است.

در رابطه با این ظروف بهتر است که بدانید به صورت هوشمند کار می کنند و افراد می توانند از طریق این ظروف از راه دور تغذیه حیوان خود را تنظیم و کنترل کنند. این ظروف با توجه  به برند و مدلی که دارند به گونه ای هستند که افراد می توانند یک الی شش وعده غذایی را بسته به نیاز حیوان خود تنظیم کنند.

ظرف غذای اتوماتیک خوراک هوشمند

بهتر است که بدانید این ظروف از رژیم غذایی سالم برای گربه و سگ پشتیبانی می کند. به طور معمول این ظروف از راه دور هم تنظیم می شوند و به این گونه افراد می توانند از طریق گوشی هوشمند این ظروف را کنترل کنند.

بهترین برند های ظرف غذای اتوماتیک خوراک هوشمند کدامند؟

زمانی که ظروف هوشمند تولید و روانه بازار شدند، این ظروف با استقبال بسیار خوبی رو به رو شدند و در بین صاحبان پت بسیار محبوب و پر طرفدار شدند. از این رو این روز ها کمپانی های متعددی به ساخت و تولید ظروف هوشمند با کاربرد ها و انواع مختلف پرداخته اند.

یکی از این برندها کمپانی شیائومی است که با تولید این محصول تمام نیازهای کسانی که در خانه حیوان خانگی دارند را برطرف می کند و می توانند با خیال راحت از خانه بیرون و یا مسافرت بروند! این برند در ظرف غذای هوشمند حیوانات خانگی شیائومی دو محصول فوق‌العاده ی خود را یعنی ظرف غذای اتوماتیک گربه شیائومی و ظرف غذای اتوماتیک سگ شیائومی را روانه بازار کرده است.

مشخصات ظرف غذا گربه و سگ هوشمند شیائومی مدل XWPF01MG-EU

اگر در منزل حیوان خانگی دارید و نگران وضعیت غذای آن هستید، شیائومی با ظرف غذا حیوان خانگی هوشمند شیائومی مدل XWPF01MG-EU مشکل شما را حل کرده است. به کمک چند کلیک ساده می توانید برنامه غذایی حیوان خانگی خود را تنظیم کنید. در ادامه با ویژگی‌های بیشتر  ظرف غذا حیوانات خانگی شیائومی آشنا شوید.

فیدر هوشمند غذای حیوانات خانگی شیائومی

تغذیه 24 ساعته خودکار حیوانات خانگی
تغذیه اتوماتیک | ضد آب و تازه | توزیع روان | پیوند صحنه هوشمند

توزیع خودکار با زمان و دوز ثابت
مدیریت علمی رژیم غذایی شبانه روزی

این برنامه با برنامه Mi Home/Xiaomi Home جفت شده است، بنابراین می‌توانید زمان و دوز مصرف را از هر کجا کنترل کنید، سفر لذت‌بخش‌تر و غذا دادن به حیوانات خانگی راحت‌تر و علمی‌تر می‌شود.

قیمت ظرف غذا حیوان خانگی شیائومی مدل XWPF01MG-EU

سیستم توزیع صاف
زمان توزیع منظم

ساختار منحصر به فرد توزیع شش شبکه ای، همزن غذای سیلیکونی نرم انعطاف پذیر و تیغه های توزیع در بیش از 10000 چرخه توزیع آزمایش شده است تا از توزیع روان از طریق یک کانال گسترده اطمینان حاصل شود که به طور موثر از انسداد جلوگیری می کند.

خرید ظرف غذا حیوان خانگی شیائومی مدل XWPF01MG-EU
مشخصات ظرف غذا حیوان خانگی هوشمند شیائومی مدل XWPF01MG-EU

حداکثر قطر کیبل: 5-12 میلی متر

بررسی ظرف غذای اتوماتیک سگ و گربه شیائومی مدل XWPF01MG-EU

راه حل سفارشی تغذیه حیوانات خانگی هوشمند با ظرف غذا هوشمند شیائومی مدل Mi Pet food feeder

برای افزودن غذا از راه دور از طریق برنامه ضربه بزنید

زمان و مقدار تغذیه خودکار را در برنامه Mi Home/Xiaomi Home تنظیم کنید و از راه دور غذای اضافی را حتی زمانی که از خانه دور هستید پخش کنید.

مقاله روز کالی ناب » بهترین ویدئو پروژکتور شیائومی

اپلیکیشن ظرف غذای اتوماتیک سگ و گربه شیائومی مدل XWPF01MG-EU

نظارت بر سطح مواد غذایی هوشمند در زمان واقعی از طریق برنامه

دو مجموعه از حسگرها به طور مداوم وضعیت غذای باقی مانده و توزیع را کنترل می کنند. کمبود یا خطاهای غذا با چراغ تغذیه و در برنامه Mi Home/Xiaomi Home نشان داده می شود.

ظرف غذای هوشمند سگ و گربه شیائومی مدل XWPF01MG-EU

تغذیه برنامه ریزی شده حتی بدون برق یا اینترنت

برنامه تغذیه ذخیره شده و منبع تغذیه اضطراری داخلی ظرف غذا هوشمند شیائومی مدل Mi Pet food feeder، توزیع منظم را حتی در صورت قطع شدن شبکه یا قطع برق تضمین می کند.

ظرف غذای حیوانات سگ و گربه شیائومی مدل XWPF01MG-EU

مهر و موم سه گانه برای تازه، خشک و خوشمزه نگه داشتن غذا

ظرف غذای سگ و گربه شیائومی مدل XWPF01MG-EU
ظرف غذای سگ و گربه شیائومی مدل XWPF01MG-EU
ظرف غذای هوشمند سگ و گربه شیائومی مدل XWPF01MG-EU

فولاد ضد زنگ درجه مواد غذایی 304

محفظه غذا، همزن غذا، تیغه توزیع و کاسه غذا از جنس استنلس استیل 304 همگی مطابق با الزامات مواد در تماس با غذا هستند. کاسه غذا را می توان برای تمیز کردن جدا کرد و از تجمع چربی جلوگیری کرد و حیوانات خانگی را تمیز نگه داشت.

ظرفیت زیاد برای استفاده بادوام

ظرف غذای اتوماتیک سگ و گربه شیائومی مدل XWPF01MG-EU، مخصوص گربه‌ها و گوگ‌های کوچک تا متوسط طراحی شده است و می‌تواند حدوداً ذخیره کند. 1.8 کیلوگرم غذای خشک برای حیوانات خانگی، برای یک گربه بزرگ یا سگ کوچک به مدت 15 تا 20 روز در حالی که صاحب آن برای سفرهای روزانه یا مسافت کوتاه از خانه دور است کافی است.

ظرف غذای اتوماتیک گربه و سگ شیائومی 3 لیتری Xiaomi

طراحی هوشمند ظرف غذای اتوماتیک گربه و سگ شیائومی 3 لیتری Xiaomi برای تغذیه علمی

قیمت ظرف غذای اتوماتیک گربه و سگ شیائومی 3 لیتری Xiaomi

جزئیات ایمنی دقیق

قفل ایمنی درب را باز کنید
از تماس ناخواسته حیوانات خانگی یا کودکان خودداری کنید

ظرف غذای اتوماتیک گربه و سگ هوشمند شیائومی 3 لیتری Xiaomi
ظرف غذای هوشمند گربه و سگ شیائومی 3 لیتری Xiaomi

فیدر هوشمند در صورت مقاومت خاموش می شود
از آسیب به پنجه ها خودداری کنید

طناب نایلونی بافته شده
مقاوم در برابر گاز گرفتن

ظرف غذای گربه و سگ شیائومی 3 لیتری Xiaomi
ظرف غذای اتوماتیک گربه و سگ شیائومی 3 لیتری

سیم برق قابل نگهداری
از زمین خوردن سیم برق/محفظه غذا خودداری کنید

مناسب برای: گربه ها و سگ های کوچک تا متوسط

ظرف غذای گربه و سگ شیائومی 3 لیتری

توضیح محصول

ظرف غذا اتوماتیک حیوان خانگی شیائومی، دارای طراحی مدرن و پیشرفته‌ای 3 کیلوگرم وزن. این دستگاه قابلیت جابه‌جایی آسان و قرار دادن آن در هر قسمتی از خانه یا دفتر کار شخصیتان را دارد. این غذاخوری اتوماتیک گربه و سگ شیائومی مدل xiaomi smart pet food feeder XWPF01MG، یک موتور الکتریکی کوچک دارد و با کمک تیغه‌های چرخشی کوچک، غذا را از محفظه نگهدارنده به سمت ظرف غذاخوری هدایت می‌کند. بدین ترتیب، غذای حیوان همیشه تازگی و کیفیت خود را حفظ می‌کند و ظرفیت محفظه نگهدارنده غذا 3.6 لیتری است که میتوانید حداکثر 1.8 کیلوگرم غذای خشک حیوانات را درون آن قرار دهد.

آبخوری اتوماتیک گربه و سگ چیست؟

آبخوری های گربه و سگ مخزن و یا حوضچه های آبی برای گربه ها هستند که جریان مداوم آب سرد را فراهم می کنند. آنها می توانند مستقیماً از حوض آب که شبیه به یک کاسه کلاسیک است بنوشند یا می توانند قسمت روان آبنما را انتخاب کنند. آیا تا به حال آب خوردن گربه خود را از شیر آب دیده اید؟ دقیقاً به این دلیل است که گربه ها از جریان آب لذت می برند.

یکی دیگر از جنبه های مهم دمای آب در آبخوری اتوماتیک است. آب نه تنها به سبک جذاب تری ارائه می شود، بلکه در دمای مطلوب نیز سرو می شود. این باعث می شود گربه شما آب بیشتری بنوشد و همچنین بهترین ویژگی های آب را حفظ می کند.

آبخوری های اتوماتیک گربه و سگ نقطه یخی نیز آب را فیلتر کرده و آن را از طریق لوله های با کیفیت بالا عبور می دهند. محصولات فینکی از مواد ایمن ساخته شده است که از رشد باکتری های ناخواسته جلوگیری می کند. به این ترتیب، گربه شما می تواند مطمئن ترین آب ممکن را بنوشد.

همچنین آبخوری اتوماتیک حیوانات خانگی شیائومی یکی دیگر از محصولاتی است که این کمپانی در راستای ایجاد رفاه و کمک به نگهداری حیوانات خانگی تولید کرده است. این منبع آب، با سیستم گردش و جریان آب، اکسیژن را وارد آب کرده و آن را از ناخالصی‌ها فیلتر می‌کند.

ظرف آب سگ چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

در نتیجه می خواهیم به برخی از ویژگی‌های مناسب و ضروری ظرف غذای سگ و ظرف آب سگ بپردازیم. وجود چنین ویژگی‌هایی برای این ظروف شاید ساده به نظر بیاید. اما بسیار مهم و کاربردی است، این ویژگی‌ها در موارد زیر خلاصه می‌شوند:

 • ظرف غذا و آب سگ باید به گونه‌ای باشد که سگ نتواند آن را به راحتی برگرداند تا محتویات آن بیرون ریخته شود.
 • عمق، اندازه، ابعاد و گنجایش ظرف باید متناسب با ابعاد و سایز حیوان خانگی شما در نظر گرفته شود. نژادهای گوناگون سگ‌ها دارای سایز و اندازه گوناگون و متفاوتی هستند؛ از این رو انتخاب ظرف مناسب برای هر نژاد متفاوت است.‌
 • ظروف انتخابی باید برای سگ‌ها جذاب در نظر گرفته شوند تا آن‌ها را به خوردن غذا و نوشیدن آب تشویق کند.
 • جنس ظرف انتخابی شما بهتر است به گونه‌ای باشد که سگ نتواند آن را بجود. چرا که ممکن است تکه‌های آن در گلوی حیوان خانگی مورد نظر شما گیر کرده و باعث آسیب رسیدن به آن شود.
 • بهترین جنس ظرف آب و غذای سگ به ترتیب ظرف آب استیل، ظرف سرامیک و در آخر ظرف پلاستیکی در نظر گرفته می‌شود.

در نتیجه نگهداری از حیوانات خانگی مزیتهای زیادی دارد که در کنار آنها معایب و مشکلاتی را هم دارند که یکی از مهمترین مشکلات و مضرات آنها در خانه ریزش مو و برس کشیدن موهای حیوانات خانگی می باشد که بهترین راه حل برای آن استفاده از جارو رباتیک می باشد.

مشخصات آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی Xiaomi smart pet fountain

اگر در منزل حیوان خانگی دارید و نگران وضعیت غذای آن هستید، شیائومی با آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain مشکل شما را حل کرده است. به کمک چند کلیک ساده می توانید برنامه غذایی حیوان خانگی خود را تنظیم کنید. در ادامه میتوانید با کارایی و ویژگی های بیشتر  آبخوری حیوانات خانگی شیائومی آشنا شوید.

آبنمای هوشمند حیوانات خانگی شیائومی فواره هوشمند حیوانات خانگی

خانه دار 24 ساعته آب سالم برای حیوان خانگی
چشمه آب در گردش | فیلتر 4 مرحله ای | آرام دویدن | اتصال خانه هوشمند

قیمت آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی Mi Pet Pet Fountain

آبنمای هوشمند حیوانات خانگی شیائومی، برنده جایزه طراحی IF 2020.

آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain

آب در گردش یک انتخاب طبیعی برای حیوانات خانگی است.

آب جاری منبعی تمیز و قابل اعتماد برای آب برای حیوانات کوچک است. نوشیدن آب ناکافی یا ناخالص مزمن می تواند اثرات منفی جدی بر سلامت کلیه و ادرار حیوانات خانگی داشته باشد.

مدار آب در گردش اکسیژن
نوشیدن آب کافی برای دوری از بیماری ها

این آبنمای هوشمند حیوانات خانگی شیائومی Xiaomi smart pet fountain، یک جریان کوهستانی را شبیه‌سازی می‌کند و از یک مدار آب دایره‌ای برای ارائه آب جاری اکسیژن‌دار استفاده می‌کند که با طبیعت حیوانات خانگی مطابقت دارد و علاقه آنها را به آب آشامیدنی افزایش می‌دهد.

مشخصات آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain

فیلتر عمیق چهارگانه
آبی که حیوانات خانگی عاشق نوشیدن آن هستند

با فیلتر عمیق کارآمد چهار مرحله‌ای، ذرات ریز، مو و کلر باقیمانده شامل یون‌های کلسیم و منیزیم که باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شوند، به‌طور مؤثری رهگیری و فیلتر می‌شوند و از آب سالم و خوشمزه‌ای که حیوانات خانگی دوست دارند بنوشند، اطمینان حاصل می‌کنند.

 آبخوری حیوانات خانگی شیائومی
فیلتر آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain

آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain، دارای سیستم بی صدا
جریان آب آرام تر برای خواب بهتر

ارتفاع فواره بارها مورد آزمایش قرار گرفته است تا از پاشش صدا در حین جذب حیوان خانگی جلوگیری شود. انحراف آب برای جریان آهسته و آرام طراحی شده است، در حالی که پمپ بالای سر می تواند رزونانس را کاهش دهد. نویز عملکرد در 30Db کنترل می شود. قطع سه مرحله ای محیطی آرام را به ارمغان می آورد.

سیستم بی صدا آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain

راه حل کاملاً جدید برای پرورش هوشمند حیوانات خانگی
کنترل از راه دور برنامه Mi Home برای تعامل هوشمند صحنه

اپلیکیشن آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain

کنترل از راه دور اپلیکیشن Mi Home
یادآوری تعمیر و نگهداری به موقع

همراه با اپلیکیشن Mi Home/Xiaomi Home، می‌تواند یادآوری‌ها را در صورت نیاز به اضافه کردن آب، تمیز کردن فواره و تعویض فیلتر به تلفن شما ارسال کند. روی دکمه عملکرد ضربه بزنید یا از برنامه برای جابجایی بین حالت های مختلف برای استفاده روزانه استفاده کنید.

چراغ های نشانگر کاربر پسند در آبخوری حیوانات خانگی شیائومی Xiaomi smart pet fountain
برای نظارت در زمان واقعی

چراغ‌ها نشانه‌های بصری و قابل درک را ارائه می‌کنند، در حالی که پنجره شفاف نظارت لحظه‌ای سطح آب را امکان‌پذیر می‌کند. هنگامی که آب کافی وجود ندارد، برنامه Mi Home/Xiaomi Home و نشانگر قرمز رنگ سطح آب روی آبنما به شما یادآوری می کند که آب را پر کنید.

چراغ های نشانگر آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain

دسته را بلند کنید
خاموش شدن خودکار برای اضافه کردن آسان آب

دسته را بلند کنید تا فواره به طور خودکار برای اضافه کردن یا جایگزینی آب خاموش شود. با نصب مجدد درب، فواره کار خود را از سر می گیرد.

آبخوری هوشمند حیوانات خانگی شیائومی
دسته آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain

به طور موثر از انسداد ناشی از مو جلوگیری کنید تا آب روانتر پخش شود

موهای انباشته شده در آبخوری حیوانات خانگی Xiaomi smart pet fountain، ممکن است باعث انسداد پمپ آب شوند. این فیلتر دارای طراحی شکاف و تیغه های فن معلق مغناطیسی است که به راحتی برای تمیز کردن منظم جدا می شود، که به طور موثر کیفیت بالای آب را برای حیوانات خانگی تضمین می کند.

جزییات آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain

طراحی ساده، مدارهای برق و آب مجزا
تمیز کردن ساده و بدون نگرانی

مدار برق مخفی و از مدار آب جدا می شود، در حالی که مخزن روشن را می توان به راحتی و بدون زحمت تمیز کرد. لطفاً نکات تمیز کردن را در پایین برای مراحل تمیز کردن خاص ببینید.

طراحی آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain

ساخته شده با مواد تماس با غذا
کیفیت تضمینی با هر جرعه

این فواره توسط یک آژانس آزمایشی معتبر آزمایش شده است، در حالی که مخزن آب و درب آن مطابق با الزامات مواد در تماس با غذا است و از آب تمیز، با کیفیت و ایمن برای حیوانات خانگی اطمینان می دهد.

کیفیت آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain

حجم 2 لیتر
در حالی که نیازهای آب حیوان خانگی شما برآورده می شود، به راحتی سفر کنید

حجم 2 لیتر آب مورد نیاز یک گربه بالغ را به مدت 4 تا 7 روز برآورده می‌کند و آب سالم و تمیز را برای حیوان خانگی شما توزیع می‌کند، بنابراین می‌توانید با داشتن ظرف آبخوری اتوماتیک گربه شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain و با خیالی آسوده در سفرهای کوتاه سفر کنید. این درب همچنین می تواند آب را ذخیره کند و در صورت قطع برق، مقدار کمی آب آشامیدنی اضطراری را توزیع کند.

حجم آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain

جزئیات ایمنی دقیق نیازهای مختلف را برآورده می کند

خاموش کننده هوشمند در آبخوری هوشمند شیائومی حیوانات خانگی Mi Pet Pet Fountain برای جلوگیری از بیکاری، سیم برق بافته شده نایلونی، تشک ضد لغزش و نشانگر حالت که می تواند از طریق برنامه Mi Home/Xiaomi Home خاموش شود: تمام جزئیاتی که نیازهای مختلف شما را برآورده می کند.

آبخوری شیائومی حیوانات خانگی مدل Mi Pet Pet Fountain
بدنه آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain

نکات تمیز کردن

توصیه می شود حداقل یک بار در هفته اجزای آبنما را تمیز کنید

نکات تمیز کردن آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain
آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain
 xiaomi Pet Pet Fountain

ظرف آبخوری اتوماتیک حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain مناسب برای: گربه ها و سگ های کوچک تا متوسط

ویژگی آبخوری هوشمند حیوانات شیائومی مدل Mi Pet Pet Fountain

توضیح محصول

آبخوری اتوماتیک حیوانات خانگی Xiaomi smart pet fountain، منبع برای آب است که با سیستم گردش و جریان آب، اکسیژن را وارد آب کرده و آن را از ناخالصی‌ها فیلتر می‌کند. با فیلتر عمیق کارآمد چهار مرحله‌ای، ذرات ریز، مو و کلر باقیمانده شامل یون‌های کلسیم و منیزیم که باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شوند، به‌طور مؤثری رهگیری و فیلتر می‌شوند و از آب سالم و خوشمزه‌ای که حیوانات خانگی دوست دارند بنوشند، اطمینان حاصل می‌کنند. با اتصال به اپلیکیشن Mi Home/Xiaomi Home هر موقع که آب کافی در طرف نباشد نشانگر قرمز رنگ سطح آب روی آبنما به شما یادآوری می‌کند که آب را پر کنید. 


جارو برقی رباتیک چیست؟

جاروبرقی رباتیک همانطور که از اسم آن مشخص است نوعی جاروبرقی هوشمند است که بدون نیاز به وجود شما و با تنظیم آن می تواند فضای مورد نظر شما را در زمان مشخص شده جارو کند.

جاروبرقی‌های روباتی علاوه بر تمیز کردن خودکار کف‌ها، دارای لیزر و در برخی موارد دوربین داخلی در جلو و زیر هستند تا از برخورد آن‌ها به مبلمان و اشیاء دیگر جلوگیری کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند سقوط قریب‌الوقوع از ارتفاع را تشخیص دهند تا از پله‌ها هم پایین نیایند. برخی از جاروبرقی‌های روباتی حتی دارای مخزن آب داخلی هستند تا پس از جاروبرقی، کف‌ فضای موردنظر را نیز تمیز کنند.

جارو برقی رباتیک چیست؟

جاروبرقی روباتیک با باتری‌های قابل شارژ تغذیه می‌شود و معمولا می‌تواند کل خانه را با یک بار شارژ تمیز کند. حتی برخی از آنها دارای ایستگاه‌های docking هستند و به محض اینکه سطح باتری آن‌ها به شدت پایین می‌آید، برای شارژ مجدد باز می‌گردانند، بنابراین لازم نیست شارژ کردن آنها را به خاطر بسپارید.

جاروبرقی رباتیک چگونه کار می‌کند؟

هنگامی که صحبت از جمع کردن گرد و غبار و خاک از فرش‌ها و کف‌های سخت به میان می‌آید، جاروبرقی‌های روباتیک مانند جاروبرقی‌های بزرگتر عمل می‌کنند. با استفاده از یک سری برس و در برخی موارد یک میله برس چرخان، برای بلند کردن و جمع آوری کثیفی‌ها کار می‌کنند.

معمولاً کثیفی قبل از رسیدن به محفظه گرد و غبار از طریق یک فیلتر فشار داده می‌شود، در حالی که برخی جاروبرقی‌های روباتیک باید به صورت دستی تخلیه شوند، برخی دیگر به طور خودکار محتویات محفظه گرد و غبار خود را به داخل یک سطل گرد و غبار بزرگتر در یک ایستگاه انتقال می‌دهد، بنابراین می‌تواند چندین بار خانه شما را جارو کند و نیازی به تمیز کاری هم نداشته باشد.

بیشتر جاروبرقی‌های روباتی دایره‌ای هستند، بنابراین برای اطمینان از تمیز شدن گرد و غبار و زباله‌هایی که روی تخته‌های قرنیز نشسته و لبه‌های اتاق نیز جمع‌شده، تعدادی برس کوچک‌تر وجود دارد که از محیط جاروبرقی امتداد می‌یابند.

جاروبرقی رباتیک

لیزرهای مادون قرمز توسط جاروبرقی‌های روباتیک گران‌تر برای ارزیابی اندازه و شکل اتاق استفاده می‌شود، در حالی که مدل‌های ارزان‌تر به نوارهای مرزی فیزیکی تکیه می‌کنند که باید روی زمین قرار دهید تا اطمینان حاصل شود که روبات‌ها فقط در یک منطقه خاص تمیز می‌کنند. با استفاده از هر دو روش، جاروبرقی رباتی معمولا در یک الگوی منطقی در اطراف اتاق حرکت می‌کند تا اطمینان حاصل شود که هر اینچ از فرش یا کف سخت تمیز می‌شود.

این حسگرها همچنین زمانی که ربات جاروبرقی بین اتاق‌هایی با کف‌پوش‌های مختلف حرکت می‌کند، مثلاً فرش یا کف‌های سخت، استفاده می‌شود تا بین این دو گیر نکند. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که کارها طبق برنامه انجام می‌شوند یا می‌توانید از یک برنامه (یا حتی کنترل از راه دور) برای شروع فرآیند تمیز کردن استفاده کنید، می‌توانید زمان‌بندی‌ها را برای زمانی که تمیز کردن باید انجام شود، تنظیم کنید.

بسیاری از Robo-Vacها با دستیارهای صوتی از جمله Amazon Alexa، Google Assistant و Siri ادغام می‌شوند، بنابراین می‌توانید زمانی که می‌خواهید تمیز کردن را شروع کنید از صدای خود استفاده کنید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، جاروبرقی‌های رباتیک با باتری‌های قابل شارژ تغذیه می‌شوند و بسته به سطح تمیز کردن انتخاب شده، بین یک تا سه ساعت تمیز کردن را ارائه می‌دهند.

همه جاروبرقی‌های رباتی زمانی که نیاز به شارژ مجدد داشته باشند به شما هشدار می‌دهند، اگرچه برخی از جاروبرقی‌ها به طور خودکار به محل اتصال خود باز می‌گردند تا در صورت وقوع این اتفاق خود را شارژ کنند. شارژ مجدد ربات جاروبرقی نیز می‌تواند بین پنج تا هفت ساعت طول بکشد.

مزایای جاروبرقی رباتیک چیست؟

 • قابلیت کنترل دستگاه از راه دور
 • نظافت منزل به صورت خودکار و بدون دخالت دست
 • قابلیت نظافت سطوح مختلف از جمله موکت، فرش و پارکت
 • قدرت مکش بالا و صدای کم
 • قابلیت اتصال به اینترنت در برخی از مدل‌ها
 • اشغال فضای کم
 • قابلیت تنظیم برنامه های دستگاه به دلخواه
 • دسترسی بالا به تمامی نقاط
 • قابلیت نظافت نقاط مختلف از جمله زیر میز و زیر کابینت
 • صرفه جویی در مصرف انرژی

راهنمای خرید جارو برقی رباتیک

1- در نظر گرفتن محیط کار یا فضای منزل

جاروبرقی های رباتی برای تمامی سطوح قابل استفاده هستند اما حتما پیش از خرید به فضای مورد نظر خود توجه داشته باشید. اگر از موکت یا فرش استفاده می‌کنید، لازم است دستگاه مورد نظر خود را از میان مدل هایی با قدرت بالا انتخاب کنید اما در صورتی که کف منزل شما از جنس چوب یا سرامیک است، جاروهایی با قدرت پایین تر برای شما مناسب تر خواهد بود.

2- فیلتر دستگاه

فیلتر هپا بهترین نوع فیلتر است که ذرات و گرد و غبار را با درصد بالایی ( تقریبا 97 درصد) جمع آوری می‌کند.

با این تفاسیر توصیه می‌کنیم جاروبرقی مورد نظر خود را از میان مدل‌هایی که در ساخت آن‌ها از این فیلتر استفاده شده است انتخاب کنید.

3- منبع تغذیه دستگاه

جاروبرقی های رباتیک با باتری کار می‌کنند بنابراین طول عمر باتری موضوع مهمی ست که باید به آن توجه شود. اگر فضای مورد نظر شما بزرگ است، مدل‌هایی که مدت زمان بیشتری برای مثال 100 تا 120 دقیقه قابل استفاده هستند، انتخاب مناسبی برایتان می‌باشد. البته اکثر ربات های جاروبرقی قابلیت شارژ خودکار را دارند به این صورت که با کم شدن شارژ دستگاه، جاروبرقی به سمت شارژر خود حرکت کرده و پس از شارژ مجدد به نظافت خود ادامه می‌دهد.

4- ابعاد

همان طور که قبلا اشاره کردیم، جاروی رباتیک قابلیت نظافت نقاطی از جمله زیر تخت یا زیر مبل را دارند البته در صورتی که از ارتفاع مناسبی برخوردار باشند. بنابراین پیش از خرید، ارتفاع نقاط مورد نظر از جمله زیر مبل و یا زیر کابینت را در نظر داشته باشید و با توجه به آن ها ابعاد مناسبی از دستگاه را انتخاب کنید.

5- تنظیم برنامه های دستگاه

اکثر جاروبرقی های هوشمند این امکان را برایتان فراهم خواهند کرد تا نحوه نظافت منزل را به دلخواه برنامه ریزی کنید. به ویژه اگر شاغل هستید این ویژگی برایتان مناسب می‌باشد.

می‌توانید روز و ساعت نظافت منزل را به سادگی مشخص کنید.

6- قیمت

طبیعتا این دسته از جاروهای هوشمند نسبت به جاروبرقی های معمولی قیمت بیشتری دارند. البته شما می‌توانید با توجه به نیاز و فضای مورد نظر خود مدل‌هایی با قیمت های مناسب تر را انتخاب کنید. برای مثال، اگر خانه ای کوچک و کم رفت و آمد دارید یک جارو هوشمند ساده با قابلیت های کمتر برای شما مناسب تر خواهد بود اما در صورتی که فضای خانه شما بزرگ و دارای موانع زیاد مانند پله می‌باشد با پرداخت هزینه ای بیشتر می‌توانید از یک دستگاه حرفه ای و قدرتمند بهره مند شوید.

مقاله پیشنهادی » بررسی تلویزیون شیائومی p1

مشخصات جارو برقی رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Lite

جاروبرقی وسیله ای ضروری و جداناپذیر در خانه و محل کار است که انواع مختلفی دارد. یکی از آنها جارو رباتیک است. این محصول از برند شیائومی است که بسیار کاربردی و پر طرفدار است. جارو برقی رباتیک شیائومی وسیله‌‎‌ای هوشمند برای جارو کردن محیط است. یکی از بهترین‌های این دستگاه جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum-Mop P است، که در ادامه با ویژگی‌ها و کارکردهای آن آشنا خواهید شد.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite
یک استاد تمیز کننده واقعی با دید عالی

قیمت جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Lite
سنسور جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Lite

25 سنسور با دقت بالا
درک دقیق از محیط های پیچیده

ژیروسکوپ جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Lite

ژیروسکوپ و ناوبری به کمک بصری
تصویری دقیق از چیدمان خانه شما

سطل زباله جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Lite

سطل زباله با ظرفیت 450 میلی لیتر
زباله های بیشتری را با یک حرکت نگه می دارد

قدرت مکش جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Lite

مکش قدرتمند 2200 Pa
کثیفی ها را به راحتی از روی زمین پاک می کند

کنترل تمیز کردن جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Lite

کنترل تمیز کردن در نوک انگشتان شما
کنترل از راه دور از طریق برنامه برای تمیز کردن بدون دردسر

مخزن آب جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Lite

مخزن آب با کنترل الکترونیکی
آب توزیع یکنواخت برای یک کف تمیز شده یکنواخت

مسیر جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Lite

مسیر تمیز کردن زیگزاگ
پاکسازی موثرتری ارائه می دهد

تصویربرداری دقیق از چیدمان خانه شما درک حاد از محیط های پیچیده

سیستم ناوبری جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Lite

ژیروسکوپ و ناوبری به کمک بصری محیط خانه شما را در کمترین زمان مشخص می کند

با یک سیستم ناوبری جدید و لنز فوق عریض، جاروبرقی چیدمان خانه و محیط شما را با دقت بالایی به تصویر می‌کشد.

جارو برقی رباتیک شیائومی Mop 2 Lite، کل خانه شما را برای تمیز کردن کامل پوشش می دهد
جاروبرقی محیط خانه شما را عمیقاً تجزیه و تحلیل می کند و در حین تمیز کردن نقشه ای ایجاد می کند تا تمیز کردن کامل و کارآمد را ارائه دهد.

جارو رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite

سایر محصولات با ژیروسکوپ ناوبری

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

بررسی جارو برقی رباتیک هوشمند شیائومی مدل Mop 2 Lite

نقشه برداری با دقت کمتر
مسیر نظافت شیبدار

جارو برقی رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Lite

نقشه برداری دقیق تر
مسیر تمیز کردن بسیار مستقیم تر

جاروبرقی شیائومی مدل Mop 2 lite

پوشش پاک کنندگی کمتر

مشخصات جارو رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite

پوشش تمیز کننده بیشتر

 Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

نظافت زمانبرتر
راندمان پایین تر

جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

نظافت با زمان کمتر
راندمان بالاتر

چند سنسور با دقت بالا برای برخورد با محیط های پیچیده در جارو روباتیک شیائومی mop 2 Lite

جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite، مجهز به سنسورهای 25 با دقت بالا، جاروبرقی اطلاعات

جاروبرقی اطلاعات بلادرنگ محیط خانه شما را می گیرد و در محیط های پیچیده به طور انعطاف پذیر عمل می کند.

سنسورهای جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite
قیمت جارو روباتیک شیائومی mop 2 Lite

به طرز ماهرانه ای واکنش نشان می دهد و برای جلوگیری از سقوط به طور خودکار به اطراف می چرخد.

مشخصات جارو روباتیک شیائومی mop 2 Lite

در محیط های پیچیده انعطاف پذیر عمل می کند.

جارو روباتیک شیائومی mop 2 Lite

برای مسیر مستقیم تر و تمیز کردن دقیق تر به کالیبراسیون ادامه می دهد.

جاروبرقی و تمیز کردن قوی برای تمیز کردن عمیق تر

ویژگی های جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

جاروبرقی رباتیک 2 در 1 به میل شما
حالت‌های تمیز کردن مختلفی در برنامه Mi Home/Xiaomi Home موجود است تا متناسب با نیاز شما باشد.

یک پاک کننده قوی هر کثیفی و مو را جاروبرقی می کند
با ترکیب یک ورودی مکش با قطر بزرگ و یک برس قدرتمند، جاروبرقی از مکش 2200 Pa استفاده می کند تا خاک را بدون زحمت بالا بکشد و به اثر تمیز کنندگی بهتری دست می یابد.

مکش جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

نه تنها یک پاک کننده رباتیک، بلکه یک تمیزکننده اصلی هوشمندتر در مسیر تمیز کردن زیگزاگ
نظافت در مسیر زیگزاگ می تواند هر گوشه از خانه شما را پوشش دهد و کارایی نظافت را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

درک مسیر با جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

450 میلی لیتر زباله بزرگ قدرت پاک کنندگی عالی با تخلیه نادر
جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite، مجهز به سطل زباله بزرگ 450 میلی لیتری، بدون نیاز به تمیز کردن مکرر زباله ها، صرفه جویی در زمان و تلاش.

اندازه مخزن جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

موپ ها همانطور که شما نیاز دارید
مجهز به مخزن آب با ظرفیت 270 میلی لیتر، پمپ آب با کنترل الکترونیکی، و 3 تنظیم سطح آب، جاروبرقی می تواند آب را در صورت نیاز پخش کند، که اطمینان حاصل می کند که پد شستشو به طور مناسب خیس شده و کف خیس نمی شود.

موپ جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

راه خود را به راحتی زیر مبلمان می بافد
جاروبرقی با طراحی باریک 81.3 میلی‌متری خود، می‌تواند زیر اکثر مبلمان از جمله تخت‌خواب، کابینت و مبل‌ها را تمیز کند و کثیفی‌های زیر را بدون گیر کردن از بین ببرد.

امکانات جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

تمیز کردن در کنترل هوشمند برنامه WayVia مورد علاقه شما

جاروبرقی شما را از برنامه AfarIn Mi Home/Xiaomi Home کنترل می کند.

می‌توانید به برنامه Mi Home/Xiaomi Home در تلفن خود بروید تا تمیز کردن را از راه دور در هر لحظه کنترل کنید، وضعیت تمیز کردن را در زمان واقعی بررسی کنید و همچنین تمیز کردن را برنامه‌ریزی کنید.

اپلیکیشن جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

جزئیات متفکرانه تر
برای شما فراهم شده است

جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

20 میلی متر عبور از موانع قدرتمند هنگام تمیز کردن به راحتی از آستانه درب عبور می کند.

جارو برقی رباتیک هوشمند شیائومی مدل Mop 2 Lite

از سرگیری تمیز کردن و اتصال خودکار مناسب برای خانه های بزرگ

فیلتر جارو رباتیک شیائومی Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite

فیلتر قابل شستشو فیلتر با راندمان بالا از آلودگی ثانویه جلوگیری می کند.

توضیح محصول

جارو رباتیک هوشمند شیائومی مدل Mi Robot Vacuum Mop 2 Lite، دستگاهی 2 منظوره با طراحی ساده و مینیمال که وزن آن حدودا 3 کیلوگرم است. این دستگاه قابلیت اتصال به اپلیکیشن Mi Home شیائومی را دارد و از راه دور قابل کنترل و بررسی است.

جارو رباتیک شیائومی Mop 2 Lite، مجهر به 25 حسگر بسیار قوی می باشد که مسیرهای نظافت در کل خانه را شناسایی می کند. موتور 35 واتی استفاده شده در این دستگاه قدرت مکشی در حد 2200 پاسکال را تولید کند که برای نظافت انواع مو، ذرات کوچک و بزرگ مناسب است.

مشخصات جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Pro

برای جمع کردن و تمیز کردن گرد و غبار و خاک روی فرش و سطح‌های سخت میتوانید از جارو شارژی رباتیک که مانند جاروبرقی‌های بزرگ عمل می کند اما کارکردن با آن آسان‌تر و بدون دردسر است، استفاده کنید. در میان بی شماری از محصولات شیائومی تعدادی جارو رباتیک و هوشمند هم دیده میشود. این محصولات به طور هوشمند خانه شما را شناسایی کرده و در زمانی که شما تعیین میکنید منزلتان را تمیز می کنند. یکی از بهترین‌های این محصول جارو رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum – Mop 2 Pro است، که در ادامه با ویژگی‌ها و کارکردهای آن آشنا خواهید شد.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro
10000 لرزش در دقیقه، تمیز کردن سریع برای تمیز کردن استثنایی
طراحی کلاسیک – به طور کامل ارتقا یافته است

قیمت جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Pro

قدرت پاک کردن را به سطح بعدی ببرید

10000 لرزش در دقیقه برای تمیز کردن لکه های سرسخت

مجهز به دستگاه ارتعاش صوتی فرکانس بالا با پوشش کامل، کل دستگاه می لرزد تا به طور قابل توجهی قدرت تمیز کنندگی را افزایش می دهد و به راحتی لکه های سخت مانند قهوه و سس سویا را از بین می برد.

مشخصات فنی جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Pro

میکرو الیاف برای از بین بردن قوی لکه

این موپ دارای میکروالیاف برای اطمینان از نفوذ یکنواخت آب، حذف موثر لکه ها و خشک شدن سریع کف است. این به جلوگیری از باقی ماندن آثار آب و آسیب به کف کمک می کند.

جارو شارژی شیائومی مدل Mop 2 Pro

جارو رباتیک شیائومی Mop 2 Pro، نسل بعدی سیستم ناوبری لیزری LDS نقشه برداری سریع و دقیق از کل خانه را امکان پذیر می کند

سیستم ناوبری لیزری LDS به طور موثر محیط پیچیده کل خانه را اسکن و به سرعت نقشه برداری می کند تا به سرعت مسیر تمیز کردن ربات را برنامه ریزی کند. حتی تاریکی شب نیز مانع از آن نمی‌شود – این سیستم می‌تواند حتی در نور کم نیز با دقت حرکت کند.

قابلیت ناوبری لیزری جارو شارژی شیائومی Mi Robot Vacuum - Mop 2 Pro
قیمت جارو شارژی شیائومی Mop 2 Pro

حالت نقشه برداری کاملاً جدید
نقشه برداری سریع و کارآمد

جارو رباتیک شیائومی هوشمند مدل Mop 2 Pro

قابلیت نقشه برداری چند طبقه
برای تمیز کردن به راحتی بین طبقات حرکت کنید

عملکرد جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Pro

عملکرد هوشمند رزومه تمیز کردن
تمیز کردن را از جایی که پس از شارژ متوقف شد از سر بگیرید

حافظه جارو رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Pro

حافظه مکانها خود مکان
مهم نیست که آن را به کجا منتقل می کنید

استراتژی تمیز کردن پیشرفته
تجربه خلاء ارتقا یافته

طراحی پیشرفته مسیر پاک کردن گوشه ها و تله های گرد و غبار پنهان را پوشش می دهد

مسیرهای تمیز کردن با طراحی ویژه تمیز کردن دستی را شبیه‌سازی می‌کنند و به طور مکرر از چپ به راست پاک می‌شوند. همراه با مخزن آب هوشمند با کنترل الکترونیکی، این اطمینان را ایجاد می کند که ربات می تواند به راحتی لکه های کف را پاک کند.

طراحی جارو رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum - Mop 2 Pro

جاروشارژی هوشمند شیائومی مدل Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro، خرده ها به سرعت جاروبرقی می شوند و فقط کف تمیز باقی می ماند
مکش قدرتمند 3000Pa به ربات اجازه می دهد تا به راحتی ذرات بزرگ گرد و غبار و زباله ها را از شکاف ها خارج کند و جایی برای پنهان شدن غبار باقی نماند.

قدرت جارو رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum - Mop 2 Pro

تمیز کردن بیشتر، شارژ کمتر

جارو شارژی شیائومی Mop 2 Pro، مجهز به خمیر 5200 میلی آمپر ساعتی ارتقایافته با حجم زیاد، می تواند به راحتی فضاهای بیش از 150 ㎡ را تمیز کند.

باتری جارو رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum - Mop 2 Pro
مشخصات جارو شارژی شیائومی مدل Mop 2 Pro

تمیز کردن استاندارد
در دسترس نیست
باتری 3200 میلی آمپری
مکش 2100Pa

ویژگی جارو رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum - Mop 2 Pro

پاک کردن لرزش صوتی با فرکانس بالا – جدید
قابلیت نقشه برداری چند طبقه – جدید
باتری 5200 میلی آمپری – ارتقا یافته است
مکش 3000Pa – ارتقا یافته است

تنظیمات تمیز کردن سفارشی به شما آرامش خاطر را زمانی که خارج از خانه هستید می دهد

تنظیمات سفارشی برای هر اتاق

اکنون می‌توانید سفارش نظافت اتاق خواب، اتاق نشیمن و آشپزخانه را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید تا از ردیابی کثیفی از اتاقی به اتاق دیگر جلوگیری کنید. شما همچنین می توانید قدرت مکش و حجم آب را بر اساس نوع کف تنظیم کنید و برنامه های تمیزکاری سفارشی را تنظیم کنید.

تنظیمات جارو رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum - Mop 2 Pro

کنترل برای تمیز کردن در کف دست شما

برای دسترسی به طیف گسترده‌تری از گزینه‌های کنترل، به برنامه Xiaomi Home/Mi Home متصل شوید. برای تمیز کردن آسان و بدون دردسر زمانی که خارج از خانه هستید از ویژگی کنترل از راه دور استفاده کنید.

اپلیکیشن جارو رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum - Mop 2 Pro

بررسی جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Pro

جارو رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum - Mop 2 Pro

نظافت برنامه ریزی شده
در هر زمانی که برای شما بهتر است تمیز کنید

لوکیشن جارو رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum - Mop 2 Pro

فقط به تمیز کردن اشاره کنید
به سادگی روی ناحیه ای که می خواهید تمیز کنید ضربه بزنید

جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

منطقه نگهدارنده/دیوار مجازی
مناطقی را که نمی خواهید تمیز شوند را تنظیم کنید

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

تمیز کردن منطقه
منطقه ای را که می خواهید تمیز کنید انتخاب کنید

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro، از ارتقاء OTA پشتیبانی می کند.

ویژگی های بیشتری در دسترس خواهد بود.

بهینه‌سازی‌های ویژگی‌های محصول و به‌روزرسانی‌های برنامه به طور مداوم برای بهبود هوشمندی محصول منتشر می‌شوند و تضمین می‌کنند که هرچه بیشتر از Mi Robot vacuum-Mop 2 Pro خود استفاده کنید، هوشمندتر خواهد شد.

خرید جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

توضیح محصول

جاروشارژی هوشمند شیائومی مدل Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro، با طراحی ساده و مینیمال دارای دو رنگ سفید و مشکی است. متریال استفاده شده در این محصول پلی کربنات و پلاستیک ABS بسیار مرغوب و ضد خشی می باشد که 3.6 کیلوگرم وزن دارد.

جارو رباتیک شیائومی Mop 2 Pro، دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های ویژه ای است که به صورت هوشمند محیط و مسیر را شناسایی و با قدرت مکش بسیار بالای 30000 پاسکال تمیز می کند. همچنین از باتری قدرتمند لیتیومی با ظرفیت 5200 میلی امپر ساعت ساخته شده است که قادر است تا شعاعی معادل 150 متر مربع را به آسانی نظافت کند. فروشگاه محصولات شیائومی

سخن پایانی

شما در این مقاله با اصول و نگهداری از حیوانات خانگی آشنا شدید. همچنین با لوازم مورد استفاده برای حیوانات خانگی از برند شیائومی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید در  آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید