کاهش آلودگی هوا با محصولات شیائومی

کاهش آلودگی هوا

با گذشت زمان و افزایش شهرنشینی که عامل گسترش شهرهای بزرگ و کوچک شده است، افزایش جمعیت اتفاق می افتد. درنتیجه افزایش جمعیت که با هدف اشتغال و زندگی بهتر و دسترسی به امکانات شهری بوده است و باعث بروز مشکلاتی از جمله خیابان‌های متراکم تحت فشار قرار دادن زیرساختهای شهری، آلودگی هوای شهری و … موجب می گردد. در ایران با افزایش تعداد خودروها، ترافیک هر روز سنگین تر می شود که باعث مشکلات زیادی می شود. پس باید به دنبال راه‌حل هایی برای کاهش ترافیک باشیم که روزانه بتوانیم به کارها و زندگی روزمره خود برسیم. درادامه با ما همراه باشید.


فهرست مطالب


بررسی عوامل تاثیرگذار در ترافیک شهری

افزایش جمعیت که باعث گشترش شهرها شده است معضلات و مشکلات زیادی به همراه دارد که یکی از مهمترین و اصلی ترین آن بخصوص در کلانشهرها، مشکلات رفت و آمد و ترافیک است. ترافیک خودرویی داخل شهرها در مرحله اول انرژی و وقت انسان را می‌گیرد و پیامدهای دیگری مانند آلودگی هوا و آلودگی صوتی را نیز در بر خواهد داشت.

کاهش آلودگی هوا

می‌دانیم در سال‌های آینده این خیابان‌ها دیگر پاسخگوی این حجم از خودرو نیست. این پارکینگ‌ها دیگر جای کافی ندارد و در آینده عمر بیشتری را در این ترافیک سپری خواهیم کرد. بافت شهر باید همزمان با حمل و نقل عمومی گسترش پیدا می‌کرد و این شهر باید مردم را سریع‌تر به وسیله حمل و نقل عمومی سوق می‌داد. به صورتی که هزینه استفاده و جابه‌جایی با مترو، قطار شهری، اتوبوس و تاکسی به مراتب کمتر از خودروی شهری بود. اما در حال حاضر هیچکدام از این کارها ممکن نیست و هزینه ی رفت و آمد افراد بسیار زیاد است. درنتیجه روزانه برای انجام کارهای روزمره گاهی با مشکل روبرو می شویم. پس میتوانیم عوامل اصلی و تاثیرگذار در ترافیک را به موارد زیر خلاصه کنیم:

 • فقدان فرهنگ رانندگی و تردد در بسیاری از رانندگان و عابران پیاده و عدم توجه به حقوق اجتماعی یکدیگر.
 • میل به قانون شکنی و عدم تمکین از قانون، به عنوان یک رفتار ضد اجتماعی.
 • بی اطلاعی بسیاری از عابران پیاده از پیام چراغ های راهنمایی و در نتیجه عدم نوبت پذیری برای گذر از خیابان و نیز فقدان آموزش لازم جهت نظم بخشی به تردد عابران پیاده در خیابان ها و معابر.
 • نقایص فنی مانند خاموشی چراغ ها در برخی تقاطع ها به دلیل خرابی و استهلاک و نیز نصب اشتباه و کم دقت بعضی از تابلوها.
 • نامشخص بودن مسیر عبور و مرور موتور سواران، دوچرخه سواران و عابران پیاده که همین امر باعث افزایش ترافیک در سطح شهرها می شود.
 • جاده سازی نامطمئن و غیراستاندارد که یکی از عوامل مهم تصادفات درون و برون شهری می باشد.
 • عدم اجرای دقیق و جدی قوانینی که اجرای آنها در ایمن سازی ترافیک و کاهش تصادفات می تواند نقش مؤثری داشته باشد.
 • کمبود وسایل نقلیه عمومی و نامطلوب بودن کیفیت سرویس دهی آنها.
 • استفاده بیش از حد از وسایل نقلیه شخصی که باعث انبوهی ترافیک و تشدید امکان تصادف و از سوی دیگر آلودگی محیط زیست شده است.
 • بی توجهی نسبت به آموزش رسمی و فراگیر قوانین تردد در مدارس یعنی عدم برنامه ریزی دقیق و دراز مدت آموزشی- فرهنگی برای تربیت نسلی آگاه و پای بند به نظم و مقررات.

مقاله ویژه کالی ناب را از دست ندهید! » جارو شارژی چی بخرم؟

مشکلات و عوارض ترافیک برای شهرها چیست؟

عوارض ناشی از ترافیک مانند آلودگی هوا، اتلاف وقت، آلودگی صوتی، هدر رفتن سوخت، تصادفات و بسیاری از هزینه‌های مالی دیگر نیز به مشکلات قابل توجهی تبدیل شده‌اند که فشار زیادی بر زیرساخت‌های شهر وارد می‌کند.

از زمان اختراع خودرو تا به امروز، هر روز تعداد بیشتری از این وسیله نقلیه وارد خیابان‌های شهرها شده است که در نتیجه روز به روز ترافیک نسبت به گذشته افزایش پیدا می‌کند. امروزه خیابان‌های پرتراکم با صف خودروهای به هم چسبیده که بیشتر به پارکینگ مواج شبیه است، چهره اصلی کلان‌شهرها را در ذهن تداعی می‌کند. با توجه به این موضوع به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که روند تغییرات در شهرهای ایران به سمتی است که منجر به ایجاد گره‌های ترافیکی می‌شود و این معضل هر روز بیشتر از گذشته خودش را نشان می‌دهد. به این دلیل که رابطه‌ای موزون و متعادل میان جمعیتی که روزانه در شهر تردد می‌کند و تعداد خودروها در سطح معابر برقرار نیست.

با توجه به اهمیت موضوع و عواقب ناشی از وجود گره‌های ترافیکی مثل افزایش آلودگی‌های زیست محیطی و استهلاک وسایل نقلیه لازم است که مدیریت شهری برای مدیریت ترافیک تدابیری در نظر بگرد تا نتیجه آن بهبود وضعیت ترافیک باشد.

معرفی راهکارهای مدیریت ترافیک در کلان شهرها

1- مدیریت چراغ­‌های راهنمایی و رانندگی

سیستم‌­های کنترل مدیریت ترافیک شهری می­‌توانند با تغییر زمان­بندی چراغ‌­های در به حداکثر رساندن ظرفیت جاده ها بسیار موثر باشند. وقتی همه چراغ‌ها به‌طور هماهنگ با تقاضا هماهنگ ‌شوند. کمتر شاهد بروز ترافیک در تقاطع‌­ها خواهیم شد. همچنین با ایجاد هماهنگی بین چراغ‌­ها و اتوبوس‌­ها می­توان مدت زمان سبز یا قرمز شدن چراغ را به­ صورت بهینه تنظیم کرد.

2- استفاده از دوربین مدار بسته

استفاده از دوربین مدار بسته در تقاطع‌­ها به مسئولین این امکان را می­‌دهد که خرابی‌­ها، برخوردها و سایر دلایل ترافیک را نظارت و کنترل کنند.

3- اجرای قوانین ترافیک جاده‌­ای موجود

پارک، توقف و بارگیری یا تخلیه غیرقانونی بار منجر به کاهش ظرفیت تقاطع‌­ها، توقف اتوبوس‌­ها و ایجاد خطر برای عابرین پیاده یا دوچرخه‌سوارها می‌­شود که با اجرای صحیح قوانین می­‌توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد.

4- بهبود شرایط استفاده از اتوبوس

استفاده گسترده از اتوبوس‌­های برقی منجر به افزایش تمایل مسافران برای استفاده از آن­‌ها می­‌شود زیرا آلودگی، بوی بد و سر و صدای موتورهای دیزلی را ندارند. در همین راستا، طراحی اتوبوس‌­هایی چند دری و مجهز به سیستم‌­های تهویه بازیابی گرما نیز موثر هستند.

5- افزایش پارکینگ­‌ها

در اغلب موارد فقط خیابان­‌های مرکزی دارای پارکینگ هستند که معمولاً هزینه نسبتا بالایی نیز دریافت می­‌کنند. از این رو، افراد معمولا در خیابان‌­هایی که کنترل نمی­‌شوند به عنوان جای پارک استفاده می‌کنند که منجر به ایجاد ترافیک می­‌شود. تخصیص مناطقی دورتر از مرکز شهر به عنوان پارکینگ به کاهش بار ترافیک کمک می‌­کند.

کاهش آلودگی هوا

6- بهبود زیرساخت‌­های دوچرخه سواری

ایجاد خطوط دوچرخه­ سواری ایمن، اتصال مناطق مسکونی، مراکز خرید، کتابخانه­‌ها، مدارس و سایر امکانات به هم از طریق خطوط دوچرخه سواری و حذف موانع فیزیکی در این مسیرها به کاهش ترافیک کمک خواهد کرد.

7- گسترش و بهبود شبکه‌­های مترو

افزایش ظرفیت خطوط مترو و ایستگاه‌­ها کمک شایانی به رفع ترافیک تهران می‌­کند زیرا زمان سفر با مترو به مراتب کمتر از اتوبوس است. همچنین با ساخت پارکینگ دوچرخه در ایستگاه‌­ها، می‌­توان شهروندان را تشویق کرد که برای رسیدن به ایستگاه از دوچرخه استفاده کنند.

پربازدیدترین مقاله کالی ناب » تصفیه هوا میجیا

8- هوشمندسازی حمل‌­ونقل

هوشمندسازی حمل­‌ونقل برنامه­‌ای بلندمدت برای رفع ترافیک تهران است که نیازمند زیرساخت­‌های نرم‌­افزاری و سخت‌­افزاری و شامل برنامه‌های مختلفی است:

 • زیرساخت­‌های متصل: بخش‌های مختلف سیستم حمل‌ونقل شهری مانند چراغ‌های راهنمایی، ماشین‌ها، اتوبوس‌ها، قطارها، دوچرخه‌ها، مردم، نقشه‌ها و حتی جاده‌ها باید از طریق فناوری اینترنت اشیا به فضای ابری متصل شوند. این رویکرد باعث می­‌شود تا مکان، سرعت، ظرفیت و سایر داده­‌ها جمع‌­آوری، ذخیره و تجزیه و تحلیل شوند.
 • دسترسی به داده­‌ها: شهرها به طور مداوم مقادیر زیادی داده را برای برنامه‌­ریزی، تولید و تصمیم­‌گیری جمع‌­آوری و تولید می­‌کنند. به اشتراک­ گذاری این داده‌­ها با بخش خصوصی می­‌تواند به تسریع هوشمندسازی حمل­‌ونقل تهران کمک کند.
 • حمل­‌ونقل جایگزین: طراحی سیستم هوشمند استفاده از دوچرخه، اجاره خودرو به­ صورت دقیقه‌­ای و به اشتراک گذاشتن خودروهای شخصی نیز می‌­تواند راهی برای کاهش ترافیک تهران و سایر کلان­شهرها باشد.
 • وسایل نقلیه خودکار: چهارمین راهکار برای کاهش هوشمند ترافیک، تکامل وسایل نقلیه خودران است که به رانندگان انسانی نیاز ندارند. در این خودروها از حسگرها و نرم افزارها برای کنترل، هدایت و رانندگی وسیله­ نقلیه استفاده می­‌شود. استفاده از وسایل نقلیه خودران برای کاهش بار ترافیک به سیاست­‌های عمومی بستگی دارد. به عنوان مثال، خودروهای خودران می‌­توانند مراکز حمل­‌ونقل را به هم متصل کنند، خدمات حمل‌­ونقل عمومی را به جوامعی ارائه دهند که در حال حاضر به آن­‌ها خدمات داده نمی­‌شود و برای بهبود حمل و نقل عمومی استفاده شوند. به عنوان مثال پیشنهاد ما به عنوان یکی از این وسایل‌های نقلیه ی خودران اسکوترها هستند. در ادامه میتوانید بیشتر با اسکوتر آشنا شوید.

اسکوتر چیست؟

اسکوتر وسیله حمل و نقل برای اشخاص است که تک نفره میباشد و می‌تواند با باتری یا شارژ برق کار کند. با وجود این‌که مهم‌ترین کاربری و در حقیقت وجه طراحی اسکوترها برای استفاده نوجوانان و جوانان در پارک‌ها و شهربازی‌ها بوده است، اما رواج این ابزارها در طیفی واقعا گسترده، باعث شده است تا شاهد استفاده از اسکوترها توسط بزرگ‌سالان در مسافت‌های کوتاه درون شهری نیز باشیم.

اسکوترها، تا حدودی توانسته‌اند نقش موتورسیکلت و دوچرخه را در شهرهای توسعه یافته ایفا کنند و طرفداران بسیاری نیز دارند.

انواع اسکوترها:

 • اسکوتر برقی خودتراز: اسکوترهایی که همان‌طور که از نام آن‌ها نیز برمی‌آید، فاقد دسته‌ای برای کنترل هستند و راننده برای استفاده از آن‌ها، تنها کاری که باید انجام دهد این است که یاد بگیرد تعادلش را حفظ کند.
 • اسکوترهای روروک: اسکوترهای روروک، دارای فرمان (دسته)، عرشه و چرخ هستند. در حال حاضر، متداول‌ترین اسکوترهای روروک با استفاده از آلومینیوم، تیتانیوم و فولاد ساخته می‌شوند.

مشخصات اسکوتر برقی که باید در نظر گرفت چیست؟

کیفیت ساخت

جنس هاور بورد ها از نظر قاب، بدنه محصول استفاده شده برای تولید چرخ ها، کیفیت،ساخته موتور های داخل سنسور ها و… متفاوت است.

لاستیک

اسکوتر ها دارای دو نوع تایر پنوماتیک، بدون هوا می باشند. لاستیک های پنوماتیک از هوا پر می شوند و از هندلینگ و جذب شوک بهتری برخوردارند. اما نیاز به مراقبت بیشتری دارند زیرا ممکن است در هوا کم شوند ولی سوراخ نمی شوند. لاستیک های پنوماتیک گاهی سوراخ می شوند.

قابلیت حمل

اسکوتر برقی باید قابل حمل باشد. اکثر مدل ها بین 9 تا 14 کیلو گرم وزن دارند که این وزن برای افرادی با اندام متوسط به راحتی حمل می شود.

مراقب مدل های تقلبی باشید

در تولید اسکوتر های تقلبی از موتور و قطعات داخلی شرکت های یکسان استفاده می شود. ولی نام محصولات آنها متفاوت است و از باطری ضعیف تر، سنسور هایی با حساسیت کمتر در تولید استفاده می کنند. این برند های ناشناخته گاهی با خطراتی مانند آتش گرفتن و انفجار باتری روبه رو می شوند.

چراغ های LED و LCD

برای اسکوتر سواری در نور کم استفاده از چراغ لازم است. با کمک چراغ ها می توانید جلوی راهتان را ببینید و شما نیز برای اطرافیان قابل دید باشید. البته برای اسکوتر سواری در محیط های تاریک از کلاه ایمنی مجهز به چراغ نیز استفاده کنید. به همین دلیل در هنگام خرید اسکوتر های برقی به چراغ LED یا LCD اسکوتر توجه داشته باشید.

بلوتوث و اپلیکیشن

در انتخاب اسکوتر به سراغ دسته ای بروید که مجاز به اپلیکیشن بلوتوث هستند. زیرا با کمک اپلیکیشن بلوتوث میتوانید تلفن همراهتان را کنترل کنید. همچنین با توجه به کیفیت اپلیکیشن میتوان فعالیت های مختلفی را انجام داد. برای نمونه مشاهده سرعت خود و تعیین موقعیت GPS را مشخص کرد.

سیستم ترمز

در اسکوتر ها از دو نوع سیستم ترمز باند و دیسک استفاده می شود. ترمز های باند به جای کاهش تدریجی سرعت، چرخ ها را قفل می کنند. این روشهای استفاده از اسکوتر زمانی که اسکوتر را با سرعت بالا می رانید استفاده از این ترمز خطرناک است و گاهی باعث پرت شدن فرد می شوند. ترمز های دیسک یا v در جلو و عقب اسکوتر هستند و سرعت اسکوتر را میتوان با انها به ارامی کاهش داد.

سرعت و دامنه حرکت

اکثر مدل ها دارای سرعت مشخصی هستند. محدوده سرعت شامل 3 کیلومتر بر ساعت تا 17 کیلومتر بر ساعت است. در مدل های دیگر این محدوده تا 20 یا 24 کیلومتر در ساعت است. این سرعت مانند حداکثر دویدن است در حالیکه روی هاوربورد حتی نیاز به تکان دادن پای خود ندارید. اندازه گیری دامنه به عواملی مانند جنس زمین، شیب، سرعت و وزن سوارکار بستگی دارد. در بعضی محصولات بیش از 30 کیلومتر به عنوان دامنه حرکتی اعلام می شود.

اسکوتر هوشمند وسیله نقلیه‌ای عالی برای کارهای روزانه در شهر

استفاده از اسکوتر هوشمند شیائومی، راهی آسان و ارزان برای لذت بردن و بازی، رفت و آمد در سطح شهر و انجام کارهای روزانه است. به طور کلی در سطح شهر افراد زیادی را می‌بینیم که از دوچرخه برای رفت و آمد به محل کار، خرید، ورزش استفاده می‌کنند. در مقابل افراد کمتری جسارت استفاده از اسکوتر‌های برقی و هوشمند را دارند. یکی از دلایل این موضوع  عدم آشنایی افراد با ویژگی‌ها و مزایای انواع اسکوترهای هوشمند است.


خرید اسکوتر هوشمند شیائومی برای انجام کارهای روزانه باعث می‌شود از شلوغی و ترافیک سنگین شهری به دور باشید. همچنین باعث صرفه جویی بالایی در زمان خواهد شد. از آنجایی که هزینه نگهداری و استفاده از اسکوترهای برقی بسیار پایین است، می‌توان با کمترین هزینه به مقصد رسید. همچنین اسکوترهای برقی سرعت مناسبی دارند و به دلیل ابعاد و اندازه‌ی کوچکی که دارند، امکان دسترسی به محدوده‌های مختلف شهر را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

کاربرد اسکوترهای هوشمند در شهر

اسکوتر هوشمند شیائومی از جمله وسیله نقلیه‌‌ای است که در صورت آشنایی افراد با مزایا و نحوه‌ی استفاده از آن‌، می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد. شاید برخی افراد برای تفریح و گشت و گذار در اطراف خانه یا پارک محل، تصمیم به خرید این اسکوتر بگیرند. اما علاوه بر تفریح می‌توان برای طی کردن مسافت‌ بین خانه و محل کار، از این اسکوتر استفاده کرد.

اسکوتر در شهر

نوجوانان با استفاده از اسکوتر برقی شیائومی، می‌توانند مسیر رسیدن به مدرسه و برگشت از آن را با هیجان بیشتری طی کنند. در ضمن استفاده از اسکوتر هوشمند باعث کاهش ازدحام و آلودگی در اطراف درب مدرسه خواهد شد. این موضوع به سلامت روحی و جسمی نوجوانان هم کمک خواهد کرد. مراکز خرید بزرگ، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها، هتل‌ها، مراکز تفریحی، مراکز تجاری و گردشگری از جمله مکان‌هایی هستند که در صورت استفاده از اسکوتر هوشمند شیائومی می‌توانند خدمات بهتر، سریع‌تر و بیشتری به مشتریان و مراجعین ارائه دهند.

مقاله پیشنهادی » آخرین مدل تلویزیون شیائومی


اسکوتر هوشمند کودک شیائومی

در میان محصولاتی که به طور کلی توسط کمپانی شیائومی تولید می‌شوند، اسکوتر کودک شیائومی از جمله محصولاتی است که به کودکان اختصاص داده شده است. در مینی اسکوتر شیائومی که مختص کودکان است طراحی به گونه‌ای است که علاوه بر ایجاد سرگرمی، امنیت کودکان را هم تضمین می‌کند. طراحی ارگونومیک فرمان به شکل C برای این است که کودک بتواند فرمان را بهتر در دست بگیرد. می‌توان با توجه به قد کودک، فرمان این اسکوتر را در سه ارتفاع مختلف تنظیم کرد.

اسکوتر کودک شیائومی

قابلیت تاشو فرمان اسکوتر کودک شیائومی، امکان حمل‌ و نقل راحت‌تر و اشغال فضای کمتر را فراهم می‌کند. سکوی پهن به طول 567 میلی متر و عرض 134 میلی متر، و همچنین یک پوشش ضد لغزش بر روی زین، ثبات کودک بر روی اسکوتر را تأمین می‌کند. این اسکوتر با 3 چرخ به گونه‌ای طراحی شده است که کودک هنگام رانندگی ایمنی لازم را داشته باشد. پایداری چرخ‌های جلویی، ترمز عقب و قابلیت‌های دیگر این اسکوتر، به کودک کمک می‌کند تا هماهنگی و تعادل خود را حفظ کند.


اسکوتر ساده چه تفاوتی با اسکوتر هوشمند دارد؟

با وجود اسکوتر هوشمند شیائومی و یا سایر اسکوترهای هوشمند از برندهای مختلف، تقریباً استفاده از اسکوترهای ساده منسوخ شده است. در گذشته فقط شاهد اسکوترهای ساده‌ای بودیم که کودکان و نوجوانان از آن برای بازی و تفریح استفاده می‌کردند. اسکوترهای ساده با نیروی انسانی حرکت می‌کنند و قدرت و سرعت حرکت آن‌ها بستگی به میزان قدرت گام زدن کاربر دارد. ممکن است در حین گام زدن، ساق پای کاربر دچار آسیب شود.

اسکوترهای ساده فقط دارای اهرم ترمز هستند. در مقابل اسکوترهای هوشمند یا اسکوترهای برقی دارای باتری قابل شارژ هستند. این باتری قابلیت خودرو بودن اسکوتر را فراهم می‌کند. همچنین به کمک اهرم شاسی گاز و ترمز، کاربر هر زمان که مایل بود می‌تواند میزان سرعت خود را کنترل کند. اگرچه اسکوترهای ساده در مقایسه با اسکوترهای هوشمند قیمت پایین‌تری دارند اما قابلیت کمتری هم دارند. اسکوتر هوشمند با بکارگیری فناوری‌ پیشرفته قابلیت‌های بیشتری دارند.

Smart scooter Xiaomi

مزایای اسکوتر هوشمند شیائومی

اسکوتر هوشمند شیائومی با مزایایی که دارد تجربیات منحصر به فردی به کاربر ارائه می‌دهد که واقعاً تأثیر بسیار زیادی در بهبود کیفیت و سبک زندگی فرد دارد. اسکوتر هوشمند شیائومی از بدنه مستحکم و ضد ضربه‌ای ساخته شده است به طوری که به سختی ممکن است آسیب ببیند.

عملکرد عالی باتری اسکوتر هوشمند شیائومی یکی از مزیت‌های این اسکوتر است. وزن سبک و قابلیت حمل این اسکوتر را می‌توان یکی دیگر از مزیت‌های اسکوتر هوشمند شیائومی دانست. این مزیت به کاربر این امکان را می‌دهد که به راحتی اسکوتر را در صندوق عقب ماشین قرار دهید و یا آن را در اتوبوس و مترو ببرد. به کمک اپلیکیشنی که به کمک بلوتوث به گوشی متصل می‌شود می‌توان عملکرد صحیح اسکوتر و میزان شارژ باتری را بررسی کرد. ظاهر لوکس، عملکرد عالی باتری و سرعت مناسب، بازیابی انرژی جنبشی به انرژی الکتریکی نیز از جمله مزیت‌های اسکوتر هوشمند شیائومی است.


مزایای استفاده از اسکوتر برقی چیست؟

با فرض سوار شدن کاربر روی اسکوتر برقی و حفظ تعادل، اکنون وقت حرکت است. در زیر پای کاربر سنسورهایی قرار گرفته است که نسبت به حرکت پاها حساس بوده و در صورت وارد آوردن فشار به سمت جلو، عقب و یا طرفین، اسکوتر مطابق با آن به حرکت در می‌آید.از مزایای اسکوترهای برقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش آلودگی هوا
 1. سبک و قابل حمل: اسکوترهای برقی در بین تمامی وسایل نقلی دیگر سبک‌تر و در حمل کردن راحت‌تر می‌باشند، با اینکه بعضی از مدل‌های اسکوتر برقی از دوچرخه سنگین‌تر هستند ولی با استفاده از این اسکوترهای برقی دیگر نگران به سرقت رفتن آن نباشید، چراکه می توانید آنهارا به راحتی به کمک کیف‌های مخصوص خود حمل کنید.
 2. استفاده راحت و آسان: در کفه‌ی اسکوتر برقی‌ها سنسورهایی به کار برده شده است تا با قرارگیری بر روی آن و فشردن انگشت و پاشنه پا بتوانید آن را به حرکت در آورید. در واقع کافیست تا فکر کنید که می‌خواهید حرکت کنید. اسکوترهای برقی کاربری بسیار ساده‌ای دارند. از این روی در دهه اخیر بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته و پرفروش شده‌اند.
 3. جانشینی مناسب برای وسایل نقلیه: امروزه در سطح شهر اتومبیل‌های تک سرنشین بسیار زیاد هستند. اسکوتر برقی‌ها نیز تک نفره اند و با سرعت ۳۰ الی ۴۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند. از این رو می توانند جایگزین بسیار مناسبی برای وسایل نقلیه باشند و مردم از آن‌ها به‌راحتی در سطح شهر استفاده کنند. البته پیشنهاد ما برای حمل و نقل‌های درون شهری است. این اسکوتر برقی‌ها سالم هستند و آلودگی برای محیط زیست ندارند.
 4. بدون سر و صدا: یکی از مشکلات شهرهای بزرگ علاوه بر آلودگی هوا، سرو صدای زیاد است که  این سر و صدا گاهی می‌تواند آزاردهنده باشد. استفاده از وسایل نقلیه دیگر مثل اتوبوس، ماشین، موتور و…. هم آلودگی صوتی ایجاد می‌کنند ولی با استفاده از اسکوترهای برقی می‌توانید هر زمان که خواستید با آن حرکت کنید.
 5. ایمنی: وسایل نقلیه دیگر مثل موتور می‌تواند برای شما خطرناک و در مواردی حتی دچار آسیب دیدگی شما شود، ولی اسکوترهایی که امروزه تولید می‌شوند دارای سرعت ایمن و ترمزهای قوی هستند که به شما در افزایش ایمنی و امنیت کمک می‌کند.
 6. تفریحی لذت بخش: علاوه بر مصارف پرفایده و پرکاربرد این محصول، اسکوتر برقی‌ها برای تفریح و سرگرمی نیز بسیار لذت بخش هستند. قیمت مناسب آن‌ها در مقایسه با بسیاری از وسایل تفریحی دیگر خانواده ها را به خرید آن تشویق می‌کند. چراکه این وسیله در کل یک وسیله خانوادگی است و همه‌ی اعضا در اوقات فراغت و به جهت لذت بردن و تفریح می‌توانند از آن استفاده کنند.

برخی از کاربردهای اسکوتر برقی:

 • بهترین گزینه برای خریدهای سبک
 • کاربری آسان در محل کار
 • مناسب برای کسانی که از قسمت پا آسیب دیده و نمی‌توانند به درستی راه بروند
 • بسیار مفید برای تقویت عضلات ساق پا، به‌طوری که می‌توانید از آن به عنوان یک وسیله مکمل کنار بدنسازی و ورزش استفاده کنید.
 • مناسب برای مکان‌هایی که مجبورید زیاد راه بروید مثل کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، رستوران‌ها و پارکینگ‌ها

مزایای استفاده از اسکوتر شیائومی (راهنما خرید جامع + معرفی مدل‌های محبوب)

اسکوترهای تاشو مناسب چه افرادی است؟

شرکت شیائومی اسکوتر تاشو به نام میجیا را به بازار عرضه کرده است. این هاوربرد هوشمند با نرم افزار مای هوم قابل کنترل است. در این نرم‌افزار اطلاعاتی مثل سرعت، مسافت و مقدار شارژ هاوربرد نمایش داده می شود. در صورت بروز خطا در دستگاه نرم افزار هشدار می‌دهد. هاوربردهای تاشو مناسب افراد با وزن زیاد است. این مدل به راحتی باز و بسته می شود. برای صرفه جویی در انرژی باتری کاربر می تواند از انرژی جنبشی برای تولید برق استفاده کند.

روی این هاوربرد یک دسته وجود دارد که با فشردن آن انرژی حین حرکت به برق تبدیل می‌شود و طول عمر مفید باتری بالا می‌رود. مدل تاشو مناسب افراد قد بلند است. این افراد هنگام استفاده از این مدل مشکل عدم تعادل ندارند. عوامل موثر در سرعت این مدل شیب جاده و وزن فرد است. هر چقدر این دو فاکتور بیشتر باشد سرعت کمتر می شود.  لاستیک های به کار رفته در این مدل کمک می کند به راحتی دست اندازها را رد کند.

مزایا و معایب اسکوترها

اسکوتر برقی یا هاوربرد یک وسیله نقلیه بی صدا است و مناسب استفاده در هر مکانی است. این دستگاه به راحتی شارژ می شود و نیاز به سوخت های فسیلی ندارد. بنابراین آلودگی زیست محیطی ایجاد نمی کند. از نظر اقتصادی خرید آن مقرون به صرفه است زیرا نیاز به سوخت فسیلی ندارد و در کاهش هزینه واردات سوخت کمک می کند. از نظر سلامتی نیز کاربرد آن مفید است زیرا آلودگی هوا ایجاد نمی کند و بیماری‌ های قلبی و ریوی کم می شود. میتوان در محیط ‌های کاری که نیاز به تردد است از آن استفاده کرد زیرا این وسیله نقلیه بسیار کوچک و جمع و جور است و به راحتی می توان حرکت کرد.

از معایبی که برای یک اسکوتر برقی می توان نام برد زمان شارژ طولانی و سرعت کم است. وسایل نقلیه دیگر مثل موتور یا ماشین در چند دقیقه مجدد آماده به کار هستند ولی یک هاوربرد ۵ تا ۷ ساعت زمان می برد که مجدد شارژ شود و آماده به کار شود. نسبت به سایر وسایل نقلیه اسکوترها سرعت کمتری دارند.

معرفی بهترین اسکوترهای شیائومی

اسکوتر برقی شیائومی مدل Mi Electric Scooter Pro 2

اسکوتر پرو 2 یکی از انواع اسکوتر هوشمند شیائومی است. اگر جزو افرادی هستید که هیچ چیزی جز بهترین شما را راضی نمی‌کند این اسکوتر می‌تواند رضایت شما را جلب کند.

Mi Electric Scooter Pro 2
ابعاد18x51x116  سانتی‌متر
وزن10  کیلوگرم
قدرت موتور 600 وات
جنس بدنهآلومینیوم
حداکثر سرعت25 کیلومتر
نمایشگرLCD
ترمز جلوE-Abs
ترمز عقبدیسکی مکانیکی

موتور تقویت شده، مناسب کارهای روزانه در شهر

موتور اسکوتر

اسکوتر برقی شیائومی مدل Mi Electric Scooter 3

اسکوتر هوشمند شیائومی Mi electric scooter 3 دارای تعادل خوبی در وزن و عملکرد است و قدرتمند و جمع و جور است. امکان تاشو بودن آن برداشتن و حمل آن را آسان می‌کند.

اسکوتر برقی شیائومی مدل Mi Electric Scooter 3
ابعاد120x50x115 سانتی‌متر
وزن13  کیلوگرم
قدرت موتور 600 وات
جنس بدنهآلومینیوم
حداکثر سرعت25 کیلومتر
نمایشگرLCD
ترمز جلواحیاکننده (eABS)
ترمز عقبدیسکی مکانیکی

دارای سه حالت عملکردی، متناسب با نیاز خود می‌توانید آنرا تنظیم کنید.

اسکوتر هوشمند شیائومی مدل Mi Electric Scooter 3

اسکوتر برقی شیائومی مدل Mi Electric Scooter M365

اسکوتر هوشمند شیائومی M365 نیز سفر تا برد 30 کیلومتر را فراهم می‌کند. همچنین علاوه بر داشتن ظاهری عالی، سواری سرگرم کننده‌ و ایمنی به کاربر ارائه می‌دهد.

اسکوتر برقی شیائومی مدل Mi Electric Scooter M365
ابعاد120x50x115 سانتی‌متر
وزن14.2 کیلوگرم
قدرت موتور250 وات
جنس بدنهآلومینیوم
حداکثر سرعت25 کیلومتر
نمایشگرLCD
ترمز جلواحیاکننده (eABS)
ترمز عقبدیسکی

سبک و حمل آسان

اسکوتر هوشمند شیائومی مدل Mi Electric Scooter M365

اسکوتر شیائومی مدل M365

این مدل اسکوتر برقی شیائومی قابل جمع شدن است. ماده به کار رفته برای ساخت آن از جنس آلومینیوم است. بنابراین وزن کمی در حد ۱۲ کیلوگرم دارد. این دستگاه استاندارد و ضد آب طراحی شده است. تحمل وزن ۱۰۰ کیلوگرم را دارد و باتری آن تا ۵ ساعت می تواند کار کند.

 • حداکثر مسافت طی شده با یکبار شارژ: 30 کیلومتر
 • کروز کنترل: دارد
 • حداکثر سرعت: 25 کیلومتر در ساعت
 • امکانات ویژه: برخورداری از چراغ, دارای سیستم شارژ باتری در حالت گرفتن ترمز
 • قابلیت جمع شدن آسان: دارد

برای سرگرمی یا ورزش اگر به خرید اسکوتر شیائومی نیاز دارید. اسکوتر برقی شیائومی مدل Mi Electric Scooter M365 یکی از جدید ترین و قدرتمند ترین اسکوتر برقی های شیائومی که با توانایی ۶٠٠ واتی و قیمتی بسیار رقابتی گوی رقابت را از حریف های جهانی خود ربوده است. حداکثر سرعت ٢۵ کیلومتر در ساعت و طراحی خیره کننده از مزایای این نسل جدید اسکوتر های شیائومی می باشد.

اسکوتر شیائومی مدل PRO2

سرعت این اسکوتر ۴۵ کیلومتر در ساعت است. دارای صفحه نمایشگری است که سرعت، وضعیت باتری و دستگاه نمایش داده می شود. ۸ تا ۹ ساعت میتوان با باتری آن حرکت کرد. تحمل وزن آن 100 کیلوگرم و وزن خود دستگاه ۱۴ کیلوگرم است. دارای استاندارد و ضد آب طراحی شده و در انواع سطوح آسفالت، زمین صاف یا پله، سطح سیمانی قابل استفاده است. این دستگاه در شیب 20 درجه قابل استفاده است.

 • حداکثر مسافت طی شده با یکبار شارژ: 45 کیلومتر
 • حالت های رانندگی: 3 مود مختلف سرعت
 • کروز کنترل: دارد 
 • حداکثر سرعت: 25 کیلومتر در ساعت
 • امکانات ویژه: برخورداری از چراغ, دارای سیستم شارژ باتری در حالت حرکت سرازیری

برای سرگرمی یا ورزش اگر به خرید اسکوتر نیاز دارید. اسکوتر برقی شیائومی مدل Mi Electric Scooter Pro 2 یکی از جدید ترین و قدرتمند ترین اسکوتر برقی های شیائومی که با توانایی ۶٠٠ واتی و قیمتی بسیار رقابتی گوی رقابت را از حریف های جهانی خود ربوده است. حداکثر سرعت ٢۵ کیلومتر در ساعت و طراحی خیره کننده از مزایای این نسل جدید اسکوتر های شیائومی می باشد.

معرفی مدل اسکوتر برقی شیائومی مدل Mi Electric Scooter 4 Pro

این اسکوتر سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه شد. تایرهای این هاوربرد 10 اینچ است و نسبت به مدل های قبلی بزرگتر است. این نسخه با یک کیف جهت نگهداری وسایل فروخته می شود.

دارای وزن ۱۷ کیلوگرم و تحمل وزن ۱۲۰ کیلو طراحی شده است. جنس بدنه هاوربرد آلومینیوم و جنس چرخ های آن رابر است. عرض هاوربرد ۴۸ سانتی متر و برای استفاده روزمره مناسب است. به کمک باتری لیتیومی که تا 9 ساعت شارژ دارد با توان ۷۰۰ وات کار می‌کند.

 • حداکثر مسافت طی شده با یکبار شارژ: 50 کیلومتر
 • حالت های رانندگی: 3 مود مختلف سرعت
 • کروز کنترل: دارد 
 • حداکثر سرعت: 18-20 کیلومتر در ساعت
 • امکانات ویژه: سیستم ترمز ارتقا یافته

اسکوتر برقی شیائومی مدل Mi Electric Scooter 3 Lite

اسکوتر برقی شیائومی مدل 3 Lite، یکی از جدید ترین و قدرتمند ترین اسکوترهای برند شیائومی است که با قدرت موتور 600 وات و قیمتی بسیار مناسبی که دارد در رده های برتر قرار می گیرد. این محصول با وزن 13 کیلوگرم حداکثر سرعت 30 کیلومتر در ساعت را با یکبار شارژ باتری طی می کند. همچنین طراحی زیبای آن از مزایای این نسل جدید اسکوتر های شیائومی می باشد.

باتری لیتیومی این اسکوتر برقی، با کیفیت بالا 36 آزمایش سخت را پشت سر گذاشته است و در صورت شارژ کامل دارای برد 20 کیلومتری است که به راحتی برای تمام نیازهای سفر در مسافت های کوتاه کافی است. در عین حال، BMS به طور هوشمندانه حفاظت همه جانبه باتری را فراهم می کند.

مقاله پیشنهادی » بررسی کلی تلویزیون شیائومی A2

اسکوتر برقی شیائومی مدل Mi Electric Scooter Pro 4

اسکوتر الکتریک شیائومی 4 پرو از مواد آلیاژ آلومینیوم فوق العاده قوی در درجه هوافضا برای قاب ساخته شده است که باعث دوام بیشتر و سبک وزن بودن آن می شود. همچنین این اسکوتر به باتری قدرتمند با ظرفیت فوق العاده 446 وات ساعت مجهز شده است، با یک بار شارژ شما را تا 55 کیلومتر مسافت طی می کند.

در اسکوتر Mi Electric Scooter Pro 4، با روشن شدن چراغ جلو، چراغ عقب به طور خودکار روشن می شود. هنگامی که اهرم ترمز فشار داده می شود، چراغ عقب چشمک می زند تا عابران پیاده و خودروهای پشت سر شما را هشدار دهد. چراغ عقب همچنین دارای عملکرد بازتابنده عقب برای اطمینان از رانندگی ایمن است. همچنین قدرت موتور 700 واتی آن که قابلیت تنظیمات سرعت را دارد با حداکثر وزن 120 کیلوگرمی در مسیر های بدون شیب به حداکثر سرعت 25 کلیومتر بر ساعت را طی می کند.


ترافیک و نقش آن در آلودگی هوا چیست؟

از اثرات ترافیک در کلانشهرها می توان به آلودگی صوتی از تردد خودرو ها در طول شبانه روز، خارج شدن گاز ازت، مونواکسید کربن، آلودگی هوا و … اشاره کرد. بیماری های تنفسی، حساسیت ها، آلرژی در طول فصول مختلف و … همگی ناشی از آلودگی هوا هستند. زمانی که درصد آلاینده های سمی و خطرناک موجود در هوا، به بیشترین میزان خودش می رسد، توصیه می شود که افراد آسیب پذیر مثل افراد مسن و دارای بیماری های تنفسی، در چنین مواردی از خانه خارج نشوند. اما هرگز نمیتوانیم از ورود آلودگی هوا به داخل خانه جلوگیری کنیم و باید بدانیم که آلودگی داخل خانه بسیار خطرناک تر از بیرون است در نتیجه باید به دنبال بهترین راه حل برای سالم ماندن هوای داخل خانه باشیم.

مهم ترین مشکلات زندگی شهری بر اثر آلودگی هوا چیست؟

1. مشکلات پوست و مو

بیشترین قسمت از بدن که با هوا و محیط پیرامون در تماس هستند پوست صورت و موها هستند. ذرات گوگرد، هیدروکربن و دیگر مواد معلق در هوا، بیماری ها و مشکلات پوستی مانند اگزما، خارش پوست دست یا صورت، ایجاد تیرگی و لکه در صورت، کدری و یا خشکی پوست ایجاد می کنند.

2. ابتلا به انواع سرطان

یکی از مشکلات زندگی در کلانشهرها بر اثر آلودگی هوا ابتلا به انواع بیماری های نادر و سرطان می باشد. آمارها نشان دهنده این است که این بیماری در مناطق شهری بیشتر از هر جای دیگری وجود دارد. علت آن هم ریزگردهای سمی است که بیش از حد مجاز وارد خون می شوند.

3. ایجاد بیماری های روحی و روانی

ایجاد بیماری های روحی و افسردگی، یکی از مشکلات زندگی در کلانشهرها بر اثر آلودگی هوا است. به دلیل کاهش اکسیژن در شهرهای آلوده، شاهد اختلالاتی در عملکرد مغز هستیم که می تواند باعث ایجاد بیماری های روحی و افسردگی شود. از دیگر مشکلات در زندگی شهری می توان به عدم تمرکز، واکنش های هیجانی، خستگی بیش از اندازه، استرس و نگرانی اشاره کرد.

4. اختلاف طبقاتی بالا در کلانشهرها

افرادی که از روستا به شهرها مهاجرت می کنند بدلیل اختلاف سطح مالی، تحصیلی و تفاوت در دستمزد و حقوق، مشکلات روحی و روانی پیدا می کنند. تعداد نزاع و خشونت های روزمره در کلانشهرها بیشتر از روستاها به چشم میخورد.

5. کاهش میزان شادی در شهرها

یکی از علل پایین آمدن کیفیت زندگی شهری فشارهای اقتصادی است. افراد هر روز بعد از کار و فعالیت، خسته از کار روزانه به منزل می روند و استراحت می کنند. با تکرار این سبک، کیفیت زندگی کاهش پیدا می کند و شادی و نشاط از خانواده ها گرفته می شود. سبک زندگی شاد بیشتر از همه در روستاها به چشم میخورد.

در نتیجه برای جلوگیری از این مشکلات و سالم ماندن هوای داخل خانه میتوانیم از دستگاه‌های تصفیه هوا برای از بین بردن آلودگی هوای خانه استفاده کنیم. در ادامه با این دستگاه آشنا شوید.

دستگاه تصفیه هوا چیست؟

دستگاه تصفیه هوا، دستگاهی است که دارای یک سری فیلترهاست که طی عملیات فیلتراسیون می توانند آلاینده های موجود در هوا را ا درصد خلوص بسیار بالا از هوای اطراف ما جدا کرده و هوایی پاک برای تنفس را به ما هدیه بدهند.

دستگاه های تصفیه هوا در اندازه های مختلف، تولید و روانه بازار می شوند.

دستگاه تصفیه هوا چگونه کار می‌کند؟

این دستگاه ها هوای منزل را بواسطه یک فن به درون خود کشیده و آن را چندین بار از فیلترهای خود عبور می دهند. به این صورت تمامی آلاینده های موجود در هوا جذب فیلترهای ان شده و هوایی پاک را به بیرون از خود منتشر می کند. فیلترهای این دستگاه ها عموما کربنی و از نوع فیلتر هپا می باشند. فیلترهای کربن فعال این ویژگی خوب را دارند که خاصیت جذب کنندگی شان بسیار بالاست و به راحتی می توانند آلاینده های شیمیایی موجود در هوا همچون دود، مواد شیمیایی، باکتری‌ها و میکروب‌ها را به درون خود جذب کنند.کار فیلتر هپا در واقع از بین بردن ذرات معلق موجود در هوا مانند گرد و غبار است که اندازه بزرگتری نسبت به سایرین دارند. جنس این فیلترها از الیاف بوده که شبکه های بسیار ریزی هم دارند.

دستگاه تصفیه هوا چه مزیت هایی دارد؟

 • حفاظت از کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای
 • تأثیر مثبت بر سیستم عصبی و خلق و خو، زیرا دستگاه های تصفیه هوای خانگی منجر به کاهش خشونت در افراد می شوند.
 • کاهش عوامل استرس زا
 • کاهش عوامل ایجاد کننده حملات تنفسی و آسم
 • از بین برنده عوامل آلرژی زا، از قبیل گرد و غبار و پرز فرش و پر حیوانات
 • نابود کننده دود سیگار و کاهش ابتلا به بیماری های ریوی
 • دستگاه تصفیه کننده هوا موجب کاهش ذرات آز بست موجود در هوا می شود.
 • دستگاه تصفیه کننده هوا از بین برنده گاز رادون موجود در هوا که منجر به کاهش ابتلا به سرطان خون می شود، است.
 • بر طرف کننده آلودگی های خطرناک در محیط هایی همچون بیمارستان ها
 • دستگاه تصفیه کننده هوا برای کرونا از موارد موثر در کنار دیگر راه های پیشگیری از این بیماری می باشد، زیرا فیلتر هپای موجود در دستگاه های تصفیه هوا، در بیرون کشیدن و حذف ذرات تا قطر 0.01 مکیرون موثر است. ویروس کرونا در انتهای پایین ترین سطح فیلتر هپا قرار دارد، بدین معنا که شاید با یک بار تصفیه 100 درصد این ذرات جذب نشوند، اما با چندین بار عبور هوا از فیلتر هپا، در یک بازه زمانی مشخص، می تواند تا 97.99 درصد این ویروس را از بین ببرد.

آیا دستگاه تصفیه هوا عوارض دارد؟

به نوع فیلتر دستگاه تصفیه هوا بستگی دارد. همانطور که توضیح داده شد، فیلترهایی که ماده جدیدی به محیط وارد می کنند، می توانند خطراتی را برای سلامتی ما ایجاد کنند. درباره عملکرد دستگاه های یون ساز، لامپ UV و دستگاه های فوتوکاتالیستی، تردیدهای زیادی وجود دارد.

اما سال های زیادی است که برندهای معروف از فیلترهای هپا و کربن اکتیو برای تصفیه هوا استفاده می کنند. این نوع فیلترها هیچ ماده جدیدی را به محیط اضافه نمی کنند. بنابراین به نظر نمی رسد عوارض خاصی را برای سلامتی شما به همراه داشته باشند. این فیلترها می توانند در جذب ویروس ها هم به ما کمک کنند که اهمیت از بین بردن آن ها بسیار بیشتر از گذشته است.


برای رهایی از هوای آلوده تهران از تصفیه هوا شیائومی استفاده کنید

همه‌ی ما از عوارض و تاثیرات استنشاق هوای آلوده بر بدن، به ویژه برای خردسالان و افرادی که سابقه بیماری قلبی و تنفس دارند، آگاه هستیم. دستگاه تصفیه هوا شیائومی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کسانی است که به سلامت خود و اطرافیانشان اهمیت می‌دهند. شاید تصور کنید که این دستگاه تنها برای شهرهای آلوده مناسب است اما با خواندن مزیت‌های تصفیه کننده هوا شیائومی متوجه کارایی‌های بی‌نظیر این دستگاه خواهید شد. در ادامه با مزایای استفاده از تصفیه کننده هوا شیائومی آشنا خواهیم شد. همچنین به معرفی و بررسی محبوب ترین مدل های 2022 و 2023 خواهیم پرداخت.

مزایای استفاده از تصفیه کننده هوا شیائومی چیست؟

وجود یک دستگاه تصفیه هوا در محیط‌هایی که زمان زیادی را در آن جا صرف می‌کنید، مانند محل کار و خانه، یکی از ضروری‌ترین مواردی است که ممکن است از نگاه افراد دور بماند؛ زیرا آلاینده‌های موجود در هوا قابل مشاهده نیستند و اثرات آلودگی هوا در دراز مدت مشخص می‌شود. در ادامه به مزایای استفاده از تصفیه کننده هوا شیائومی می‌پردازیم.

مواد شیمیایی را به سادگی فیلتر می‌کند.

همان‌طور که می‌دانید در کلان‌شهرهایی مانند تهران، به ویژه در فصول سرد سال شاهد آلودگی هوا در سطح خطرناک هستیم و اغلب افراد با عوارضی هم‌چون سردرد‌های ممتد، حالت تهوع و تنگی نفس مواجه می‌شوند. این آلاینده‌ها صرفا در کلان‌شهرها نیستند و اگر در نقاطی ساکن هستید که تردد وسایل نقلیه زیاد است و یا به فرودگاه نزدیک هستید، این آلاینده‌ها در هوا وجود خواهند داشت.

به کمک دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی می‌توانید هوای خانه و یا محیط کار خود را از هرگونه آلاینده و مواد شیمیایی پاک‌سازی کنید؛ زیرا هوا از داخل فیلترها عبور کرده و مانع از آزاد شدن مواد شیمیایی در هوا می‌شود.

از سوی دیگر اگر از محصولاتی مانند شوینده‌های سطوح به کرات استفاده می‌کنید، این دستگاه می‌تواند با فیلتر کردن هوای اطراف شما مانع از آسیب رسیدن به دستگاه تنفسی شما شود.

گازهای مضر را فیلتر کرده و هوایی تمیز ارائه می‌دهد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از تصفیه کننده هوا شیائومی، جذب گازهای مضر موجود در هوا است. برخی از مواد شوینده و یا خوشبوکننده‌های هوا دارای ترکیبات آلی فرار هستند که باعث بروز علائمی مانند حالت تهوع و تنگی نفس می‌شوند. به دلیل وجود فیلترهای کربن فعال و یا فیلترهای هپای موجود در دستگاه تصفیه کننده هوا، تمامی این ذرات جذب شده و مانع از آسیب رسیدن به سلامت فیزیکی شما می‌شود.

شما را از شر بوهای نامطبوع خلاص می‌کند.

در مکان‌های عمومی مانند محیط کار در برخی از اوقات بوی نامطبوعی در فضا غالب می‌شود و یا بوی عطر افراد با یکدیگر مخلوط می‌شود و فضای سنگینی را به وجود می‌آورد.

از سوی دیگر افرادی که در فضاهای سربسته سیگار و یا قلیون می‌کشند، همیشه از بویی که در فضا می‌پیچد، گلایه دارند. یکی از مزایای استفاده از تصفیه کننده هوا شیائومی برطرف کردن تمامی رایحه‌ها و بوهای نامطبوع محیط است ؛ زیرا بوی موجود در محیط را به خود جذب می‌کند و هوای تازه را در محیط پراکنده می‌کند.

علائم آلرژی و حساسیت را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد.

یکی از بهترین مزایای استفاده از تصفیه کننده هوا شیائومی، کاهش علائم آلرژی مانند عطسه، سرفه، آبریزش بینی، ریزش اشک از چشمان، گلو درد و خارش گلو است. علت اصلی ایجاد آلرژی و یا حساسیت وجود آلرژن‌هایی مانند باکتری، قارچ، گرد و غبار و گرده افشانی گل و گیاهان است؛ به همین دلیل به کمک دستگاه تصفیه کننده هوا می‌توانید هوای خانه یا محیط کاری خود را از آن‌ها پاکسازی کنید و از زندگی بدون علائم آلرژی لذت ببرید.

از سوی دیگر می‌توان گفت که تصفیه کننده هوا به داشتن خوابی راحت نیز به شما کمک می‌کند؛ به این دلیل که با وجود علائم آلرژی افراد نمی‌توانند به راحتی استراحت کنند و راندمان کاری آن‌ها در طی روز نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. افرادی که حیوانات خانگی دارند نیز بهتر است برای جلوگیری از آلرژی از دستگاه تصفیه کننده شیائومی استفاده نمایند.

احتمال انتشار ویروس در هوا را به طرز چشمگیری پایین می‌آورد.

یکی از علت‌هایی که افراد خانواده و یا همکاران به یک‌باره بیمار می‌شوند، انتشار ویروس توسط یک فرد مبتلا به بیماری است. برای جلوگیری از انتشار ویروس و ابتلا به بیماری بهتر است که از دستگاه تصفیه کننده هوا بهره بگیرید تا سلامت سایر افراد حاضر در محل تضمین شود. برخی از دستگاه‌های تصفیه کننده هوا مجهز به فیلتر هپا هستند که بر اساس تحقیق دانشمندان، حتی در از بین بردن و کاهش ویروس کرونای موجود در هوا نیز موثر است و احتمال انتقال بیماری‌های عفونی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

دستگاه تصفیه هوا چگونه کار می‌کند؟

حال که با مزیت‌های بی‌نظیر دستگاه تصفیه کننده هوا آشنا شدیم، بهتر است بدانیم که چگونه این فرایند صورت می‌پذیرد؟  همان‌طور که از نام این دستگاه نیز می‌توان حدس زد، این دستگاه‌ها مجهز به فیلترهایی هستند که با کشیدن هوا در داخل، به کمک این فیلترها آلاینده‌ها و ذرات معلق را به خود جذب می‌کنند و سپس هوای تمیز را به فضای موجود برمی‌گردانند.

عملیات کشش هوا به داخل دستگاه توسط فن انجام می‌شود و در برخی از دستگاه‌ها هوا چندین بار از فیلتر عبور می‌کند تا هوای بهتر و سالم‌تری را به شما تحویل دهد. عملکرد این دستگاه ساده است اما تاثیرات مهمی را بر روی سلامت انسان می‌گذارد. فیلترهای دستگاه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند؛ به همین دلیل در ادامه انواع مهم آن را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد تا در هنگام خرید بتوانید به سادگی مدل‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید.


بررسی فیلترهای استفاده شده در دستگاه‌ها

دستگاه‌های تصفیه کننده‌ی هوای موجود در بازار معمولا با دو نوع فیلتر مختلف طراحی و ساخته شده‌اند که هر یک ویژگی‌ها، عملکرد و مزایای منحصر به فرد خود را دارند. در ادامه با انواع فیلتر در دستگاه تصفیه کننده هوا آشنا خواهیم شد.

فیلتر هپا

فیلتر هپا یکی از بهترین گزینه‌ها برای تصفیه‌ی هواست که به علت عملکرد موفق 99 درصدی، حتی در جنگ جهانی دوم نیز برای خنثی کردن اثرات بمب اتم از آن استفاده می‌کردند. کارایی بالای این نوع فیلتر از نام کامل آن که High Efficiency Particulate Air و به معنای فیلتر تصفیه ذرات هوا با کارایی بالا است، نیز مشخص است.

این فیلتر در واقع از فشرده‌سازی موادی مانند الیاف فایبرگلاس، پوشال، پنبه و یا حصیر ساخته می‌شود و به کمک 3 مکانیزم مختلف به تصفیه‌ی هوا می‌پردازد. این سه مکانیزم عبارتند از :

 • در مرحله‌ اول زمانی که هوا از درون این فیلتر عبور می‌کند، ذراتی که از کوچکتر از ض00 نانومتر هستند از آن عبور نخواهند کرد.
 • در مرحله‌ی دوم ذرات بزرگ‌تر از 1 میکرون به دیواره‌های الیافی این فیلتر گیر می‌کنند و آن‌ها نیز نمی‌توانند از سد این فیلتر عبور کنند.
 • در مرحله‌ی آخر نیز ذرات کوچک‌تر از 1 میکرون به دام می‌افتند. در این مرحله این ذرات به واسطه‌ی برخورد با مولکول‌های گازی جهت حرکتشان تغییر می‌کند و همین امر سرعت حرکت آن‌ها را  کم می‌کند. به این ترتیب این ذرات نیز قادر به عبور از این فیلتر نخواهند بود.

فیلتر کربن فعال

فیلتر کربن فعال با عملکرد فوق‌العاده‌ی 99.97 درصدی خود حتی در شاتل‌های ناسا نیز کارآمد است. این فیلتر از ذرات بسیار ریز کربن تهیه می‌شود و خود کربن معمولا از چوب و زغال به دست می‌آید. این فیلتر می‌تواند حتی ذراتی با ابعاد 0.6 میکرون که به هیچ عنوان با چشم انسان دیده نمی‌شوند را فیلتر کرده و هوایی پاک و سالم در اختیار شما بگذارد.

برای انتخاب سایز تلویزیون مقاله تلویزیون چه سایزی بخرم را حتما بخوانید!

البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در برخی از مدل‌های دستگاه تصفیه هوا، از ترکیب هر دو فیلتر استفاده می‌شود تا بهترین عملکرد را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. اما دستگاه‌های تصفیه هوا شیائومی علاوه بر تفاوت در نوع فیلتر، بر اساس شکل ظاهری نیز به دو دسته‌ی اصلی تقسیم‌بندی می‌شوند که در ادامه به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.


انواع دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی

برای خرید دستگاه تصفیه هوا شیائومی باید در ابتدا مشخص کنید که کدام نوع برای نیاز شما مناسب‌تر است. در ادامه با معرفی دو نوع رومیزی و ایستاده، به شما عزیزان در انتخاب محصولی کاربردی و مناسب کمک خواهیم کرد.

دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی به صورت ایستاده

مدل‌های ایستاده معمولا فضای بیشتری را اشغال می‌کنند اما از سوی دیگر کارایی آن نیز در برخی از مدل‌ها بیشتر است. به طور کلی اگر برای فضاهای نسبتا بزرگی قصد دارید که دستگاه تصفیه کننده هوا تهیه کنید، نوع ایستاده انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی به صورت رومیزی

امروزه با توجه به کوچک‌تر شدن منازل و تنوع اسباب و لوازم، در برخی اوقات صرفه‌جویی در اشغال کردن فضا نیازی ضروری محسوب می‌شود.

اگر فضای کمی را در اختیار دارید، نگران نباشید؛ زیرا دستگاه تصفیه هوا شیائومی به صورت رومیزی نیز طراحی و تولید شده که کارایی بسیار فوق‌العاده‌ای دارد و نیاز به فضای زیادی نیز ندارد.

از سوی دیگر در برخی از مدل‌های رومیزی شاهد قیمت‌های مقرون به صرفه‌ای هستیم که نسبت به مزایایی که در اختیار شما می‌گذارد، خرید آن از ملزومان هر خانه و یا دفتر کاری به شمار می‌رود.

امکانات دستگاه‌های تصفیه کننده هوا از برند شیائومی

همان‌طور که می‌دانید، هر دستگاه و محصولی ویژگی‌ها و امکانات منحصر به فردی دارد. برند شیائومی با پیشرفت چشمگیر در سال‌های اخیر توانسته محصولات محبوب و کاربردی زیادی را تولید و عرضه کند که اغلب با قیمت‌هایی بسیار مناسب در دسترس عموم قرار می‌گیرد. در ادامه با بررسی مدل‌های محبوب، امکانات دستگاه‌های تصفیه کننده هوا از این برند محبوب و اقتصادی را بیان خواهیم کرد.

بررسی دستگاه تصفیه کننده هوا هوشمند شیائومی مدل Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro

 یکی از بهترین مدل‌های تصفیه هوای شیائومی 4 Pro است برای فضاهایی تا نهایت 60 متر عملکرد فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند. این محصول برای افرادی که درگیر مشکلات تنفسی هستند، یکی از نیازهای ضروری به شمار می‌رود؛ زیرا به لطف قدرت فیلتر چندگانه‌ای که دارد، 99.97 درصد از ذرات 0.3 میکرون را از بین می‌برد. یکی از فیلترهای این دستگاه فیلتر کربن فعال است که در همین مطلب به مزیت‌ها و قدرت آن اشاره کردیم. دومین فیلتر از فیلتر چندگانه‌ی این دستگاه فیلتر هپا است که به کمک لایه‌های الیافی خود قدرت جذب آلاینده‌ها را چندین برابر کرده است.

مزیت مهم بعدی این محصول این است که به یک صفحه نمایش بصری و دیجیتال مجهز شده تا بتوانید به کمک دکمه‌های کنترلی لمسی، حالت دستگاه را تنظیم کنید. این صفحه نمایش کیفیت هوای کنونی غالب در فضا را نیز به شما نشان می‌دهد تا خیالتان از بابت پاک بودن هوایی که در آن نفس می‌کشید، کاملا راحت باشد.

نکته‌ی مهم دیگری که در رابطه با این دستگاه وجود دارد، قابلیت اتصال آن به گوشی‌های هوشمند و نرم افزار Mi Home است که به شما کمک می‌کند تا یون منفی را فعال کرده و یا عمر مفید باقی‌ ماند از فیلتر آن را مشاهده کنید و در صورت نیاز بتوانید فیلتر آن را عوض کنید.

لازم به ذکر است که فیلتر این دستگاه دارای عمر مفید 6 الی 12 ماه است که بر اساس میزان آلاینده‌های هوا باید آن را عوض کنید تا عملکرد دستگاه دچار اختلال نشود.

بررسی دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی مدل Mi Air Purifier Pro

اگر به دنبال دستگاه تصفیه کننده‌ای از برند شیائومی هستید، بی شک این محصول یکی از بهترین انتخاب‌های پیش روی شماست. این دستگاه تمام آلودگی‌های موجود در هوا مانند دود سیگار، موی حیوانات خانگی، گرده‌ی گیاهان، آلاینده‌های معلق در هوا و ذرات فرمالید را فیلتر کرده و در نهایت تا 60 متر مربع، هوایی تازه و پاک به شما هدیه می‌کند. برای کنترل از راه دور این محصول تنها کافیست که برنامه‌ی Mi Health را نصب کنید تا بتوانید از هر جایی که هستید، دستگاه خود را کنترل و وضعیت آن را مشاهده نمایید.

قیمت دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی مدل Mi Air Purifier Pro

این محصول به لطف فیلتر چند گانه‌ای که دارد، تمام ذراتی که تا 0.3 میکرون هستند را با به صورت 99.97 درصد جذب کرده و هوایی خالص را در اختیار شما می‌گذارد. این محصول به صورت ایستاده طراحی شده و با وزن سبک 9 کیلوگرمی، حمل و نقل آن نیز بسیار ساده خواهد بود.

یکی دیگر از مزیت‌های این مدل بی‌صدا بودن آن است که آرامش شما را ذره‌ای مختل نمی‌کند. لازم به ذکر است که قدرت این دستگاه به حدی زیاد است که تا 500 متر مربع هوا را طرف یک ساعت تصفیه کرده و تا 60 متر مربع را پوشش می‌دهد.

بررسی دستگاه تصفیه هوا هوشمند شیائومی مدل Mi Air Purifier 3H

یکی از سبک وزن‌ترین محصولات شیائومی در دسته‌بندی دستگاه‌های تصفیه کننده هوا، تصفیه هوای شیائومی 3H است که مجهز به سنسور دما و رطوبت می‌باشد. این مدل عملکرد ویژه‌ی خود را مدیون فیلترهای سه گانه است که لایه‌ی دوم آن فیلتر هپا و لایه‌ی سوم از کربن فعال تشکیل شده است. به دلیل وجود همین فیلتر هوای اطراف شما را از 99.97 درصد باکتری‌ها، قارچ، کچم، ویروس، دود دخانیات، آلرژن ها و سایر گرد و غبار پاک خواهد کرد.

برای آن‌که عملکرد این دستگاه چندین برابر ارتقا یابد، در این مدل شاهد یک فن سانتریفیوژ با چرخش عقب هستیم که باعث می‌شود هوا با قدرت بیشتری به داخل دستگاه کشیده شود. سرعت مکش بالا باعث می‌شود تا دستگاه تصفیه به طرز چشمگیری بهتر عمل کند.

این محصول دارای چند حالت مختلف است که می‌توانید درجه‌ی آن را تنظیم کنید و یا حتی در مواقعی که خواب هستید، آن را در حالت خواب قرار دهید تا بدون نگرانی دستگاه به کار خود ادامه دهد. قدرت این دستگاه به حدی سات که تا 162 متر مربع هوا را در عرض یک ساعت پاکسازی می‌کند و برای فضاهای 40 الی 60 متر توصیه می‌شود.

بررسی دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی مدل Mi Air Purifier 4 Lite

یکی دیگر از بهترین دستگاه‌های تصفیه کننده هوا شیائومی 4 Lite است که برای فضاهای بین 25 الی 43 متر توصیه می‌شود. این محصول دارای سه حالت Automatic mode، Sleep mode و Favorite mode است که با توجه به شرایط و نیاز خود می‌توانید آن را بر روی حالت مورد نظر تنظیم کنید. برای سهولت کار با این دستگاه، نمایشگری OLED لمسی بر روی آن قرار دارد که وضعیت دستگاه و زمان تعویض فیلتر را به شما نمایش می‌دهد. از سوی دیگر دو مولفه‌ی دما و رطوبت هوای اطراف، به لطف Temperature and humidity sensor که سنسوری برای تشخیص این دو مورد است، بر روی این صفحه‌ی نمایشگر نشان داده خواهد شد.

 این محصول قابلیت تصفیه‌ی 400 متر مربع هوا را در عرض یک ساعت دارد و تمامی آلاینده‌ها و ذرات معلق با ابعادی بیش از 0.3 میکرومتر را پاکسازی می‌نماید. فیلتر این دستگاه نیز همانند محصولات پیشین به صورت چند گانه و ترکیبی از فیلتر هپا و کربن فعال است تا بتواند تا 99.97 درصد از آلودگی ها را از بین ببرد.

اگر در منزل خود کودک خردسالی دارید، نگران نباشید؛ زیرا در مواقع نیاز با زدن قفل کودک می‌توانید مطمئن شوید که تنظیمات دستگاه توسط کودک تغییر نمی‌کند و می‌توانید حتی در هنگام خواب از استنشاق هوای تازه و پاک لذت ببرید.

بررسی دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی مدل Mi Air Purifier 4 Compact

اگر به سلامت خود و اطرافیانتان اهمیت زیادی می‌دهید اما فضای محدودی برای قرار دادن دستگاه تصفیه در اختیار دارید، تصفیه هوای شیائومی 4 Compact یکی از بهترین تصفیه کننده‌های هوا از برند شیائومی است که به صورت رومیزی طراحی و عرضه می‌شود. این دستگاه برای فضاهای 16 الی 27 متری مناسب است اما قدرت آن همانند مدل‌های ایستاده قابل توجه و بی‌نظیر است؛ زیرا تا 230 متر مربع هوا را در یک ساعت پاکسازی می‌کند.

این دستگاه بر خلاف وزن سبک 4 کیلوگرمی قادر است که به کمک فیتر چندگانه تا 99.97 درصد از آلاینده‌های موجود در هوا را از بین ببرد. مصرف برق این دستگاه نیز بسیار کم است و توان مصرفی آن تنها 100 وات می‌باشد.

بر روی این دستگاه یک صفحه نمایش LED قرار دارد که میزان رطوبت، دما، وضعیت اتصال به وای فای و عملکرد دستگاه را به شما نمایش می‌دهد. برای آن که بتوانید از هرجایی که هستید، دستگاه خود را کنترل کنید، باید نرم افزار Mi Home را نصب بفرمایید.

اگر در هنگام خواب نیز می‌خواهید از این دستگاه استفاده کنید، تنها کافیست آن را بر روی حالت Slee

معرفی بهترین دستگاه‌های تصفیه هوا شیائومی

1- تصفیه هوای شیائومی مدل Xiaomi Mi Air Purifier Pro

تصفیه Mi Air Purifier Pro، با حداکثر 500 متر مکعب در ساعت PM CADR که مساحتی تا 60 متر مربع را پوشش می دهد، صفحه نمایش OLED جدید و سنسورهای ذرات لیزری دارد برای ارائه کیفیت واقعی زندگی به شما ساخته شده است. همچنین با تنظیم دقیق دستگاه می توانید به آسانی حجم بزرگی از هوای منزل یا محیط کار خود را پاکیزه کنید.

 تصفیه هوای شیائومی مدل Xiaomi Mi Air Purifier Pro

تصفیه هوا شیائومی، به لطف “هسته داخلی” قدرتمند خود که از فن ها و کانال ها ساخته شده است، بی سر و صدا جریان ثابتی از هوای تمیز را تولید می کند. جریان هوا و طراحی بهینه فشار هوا را افزایش می دهد به طوری که هوای آلوده می تواند برای تصفیه به عنصر فیلتر جذب شود. فیلتر High-Performance در دستگاه قادر است ذرات میکرونی را به راحتی حذف نماید. همچنین چین‌خوردگی‌های فیلتر با ظرافت خاصی ایجاد شده‌اند تا با قدرت بسیار بالایی مقاومت باد را کاهش داده و اجازه دهند سرعت سیکل جریان هوا سریع‌تر شود.

2- تصفیه کننده هوا شیائومی مدل Xiaomi Smart Air Purifier 4

تصفیه‌کننده هوای هوشمند شیائومی 4، دارای ذرات CADR تا 400 متر مکعب بر ساعت است که می‌تواند 6660 لیتر هوای تصفیه‌شده در دقیقه ارائه دهد و با ورودی هوای 360 درجه، تصفیه هوای کل اتاق بدون دردسر انجام می دهد. همچنین حسگرهای حساس لیزری دستگاه، با دقت بالا تغییرات کیفیت هوا را کنترل می کنند.

 تصفیه هوای شیائومی مدل Xiaomi Mi Air Purifier Pro

تصفیه با راندمان بالا در حالت خودکار – تصفیه کننده شما کیفیت هوا را در زمان واقعی نظارت می کند و به طور خودکار سرعت تصفیه را تنظیم می کند.کنید. این سیستم دارای قابلیت ۹۹٫۹۷ درصد از ذرات آلاینده به کوچکی ۰٫۳ میکرومتر را از هوای ورودی حذف کند. موی حیوانات، ذرات آلرژن، گرد و خاک، دود سیگار، شوره و الیاف پنبه موجود در هوای محیط به راحتی توسط این سیستم جذب می‌شود.

سخن پایانی

شما در این مقاله با عوامل موثر در آلودگی هوا آشنا شدید. همچنین از راههای کاهش آلودگی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود. فروشگاه محصولات شیائومی

سوالات متداول

فیلتر HEPA ساخته شده چیست و چگونه کار می کند؟

فیلترهای HEPA از فایبرگلاس چسبنده ساخته شده است. به طور معمول یک فیلتر قبل از فیلتر قابل شستشو همه ذرات بزرگتر را به دام انداخته و سپس فیلتر HEPA حداقل 99.97٪ از تمام partcts بزرگتر از 0.03 میکرون را حذف می کند. آلرژن ها مانند گرده، شوره حیوانات، اسپورهای قارچ و گرد و غبار در فیبرهای متراکم از فیلتر به دام افتاده اند. بسیاری از تصفیه کنندگان هوا HEPA همچنین دارای یک فیلتر کربن برای جذب مواد شیمیایی، بو و گازها هستند. هنگامی که هوای آلوده تمیز می شود، یک فن آن را به عنوان هوای تمیز به اتاق می فرستد.

چرا اسکوتر به سمت جلو می رود اما به سمت عقب نمی رود؟

اسکوتر نسبت به ضربه حساس است. اگر اسکوتر ضربه دیده دچار اختلال در حرکت می شود. عمده ترین ایراد در ضربه خوردگی به اسکوتر ابتدا شکستن قاب است که باعث اختلال در حرکت اسکوتر برقی می شود. اسکوترها دارای دو برد تعادل می باشند که کار کردن آنها باید با یکدیگر هماهنگ باشد و cpu در دستگاه هدایت و فرمان این دو برد را انجام می دهد.
در صورت ضربه خورد به دستگاه اسکوتر، این هماهنگی از بین می رود و دیگر اسکوتر در حالت عادی خود کار نمی کند. امکان دارد که اسکوتر با ریست کردن درست شود اما در برخی از موارد این برد ها باید تعمیر یا تعویض گردد. بهتر است برای تعمیر اسکوتر شارژی خود آن را به یک مرکز تعمیرات اسکوتر مجاز ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید