بهترین دستگاه تهویه و تصفیه هوا برای منزل

تهویه هوا هوشمند

زندگی شهری برای انسان ها مزایا و امکانات بسیاری دارد اما با پیشرفت تکنولوژی و صنعتی شدن شهرها مخصوصـا در شهرهای بزرگ آلاینده ها و ذرا معلق در هوا باعث آلودگی هوا، یکی از بزرگ ترین مشکلات انسان‌ها است میشوند. در نتیجه یکی از ملزومات داشتن سلامتی برای انسان تنفس هوای پاک و بدون عارضه برای بدن است. معمولاً بهترین راه برای مقابله با این خطر کنترل و یا از بین بردن منابع آلاینده داشتن تهویه هوا مناسب در محیط و یا اختراع و تولید دستگاه های تصفیه هوا در منزل یا محیط کار است. این دستگاه با عبور هوای محیط خانه یا محل کار شما از میان همان فیلترهای متعدد تصفیه و به هوای تمیز تبدیل میشود. در ادامه بیشتر با تهویه هوا، دستگاه تصفیه هوا و مزایا و کاربرد استفاده از آن آشنا خواهید شد.


فهرست مطالب


مفهوم تهویه هوا چیست؟

در واقع تهویه در ساختمان های امروزی به فرآیندهای سرمایش، گرمایش، تنظیم رطوبت و کنترل درجه دمای خانه گفته میشوند. پس طراحی سیستم تهویه هوا در ساختمان برای کنترل آب و هوای داخلی ساختمان و و برآورده کردن نیازهای انسان و محیط و نزدیک تر کردن آن به شرایط ایده آل آسایش بسیار مهم است که توسط مهندسان مجرب در زمینه تهویه مطبوع انجام میشود.

تاسیسات تهویه هوا یکی از اساسی ترین نیازهای امروزی در هر مکانی مانند خانه های تک خانواده، آپارتمان، هتل، ساختمان اداری و تجاری، صنایع و سوله های کوچک تا بسیار بزرگ، بیمارستان، مراکز حمل و نقل و … است. سیستم‌های تهویه هوا در انواع مختلفی ساخته می‌شوند و هر کدام از آنها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند.‌‌ با توجه به متفاوت بودن ویژگی‌های انواع سیستم تهویه هوا، کارایی آنها در موقعیت‌ها و شرایط مختلف و میزان مصرف انرژی، گاز، برق و … متفاوت خواهد بود.‌‌

برخی از انواع سیستم های واحدی عبارتند از :

 1. کولر تبخیری
 2. کولر گازی
 3. بخاری
 4. پکیج و …

برخی از سیستم های مرکزی عبارتند از :

 1. دستگاه VRF
 2. دستگاه GHP
 3. سیستم موتورخانه ( چیلر ، دیگ آبگرم و ..‌. )
 4. داکت اسپلیت و …

سیستم تهویه مطبوع خانگی از چه مزایا و معایبی برخوردار می‌باشند؟

 • یکی از موارد سیستم تهویه مطبوع خانگی کولرگازی پنجره‌ای : که با بهره گیری از برق خانگی هوای خنک ایجاد می‌کند و این نوع کولر کارایی بسیار زیادی دارد و اصولا بر روی پنجره قرار می‌گیرد. یکی از مشکلات این نوع تهویه‌ها این است که با سر و صدای زیادی همراه می‌باشد و میزان خنک کردن و نیروی آن‌ها بسیار کم می‌باشد.
 • سیستم‌های تهویه مطبوع خانگی کولر گازی پرتابل : کاربرد آن همچون کولر گازی پنجره‌ای می‌باشد اما یکی از تفاوت‌های قابل توجه آن این است که به آسانی قابل حمل و جابجایی می‌باشد و دلایل حمل و نقل آسان آن این است که از چرخ‌هایی برخوردار می‌باشد. این نوع کولر در مکان‌هایی همچون بانک ها، محیط‌های تجاری، هتل‌ها و … کاربرد بسیار زیادی دارد.
سیستم‌های تهویه مطبوع خانگی کولر گازی پرتابل
 • سیستم تهویه مطبوع خانگی کولر اسپیلت : عموما در خانه‌ها، هتل‌ها و… کارایی بسیار زیادی دارد و از تفاوت‌های این مدل با مدل‌های قبل این است که بر روی دیوار قرار گرفته است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع کولر این است که دارای دو چرخه می‌باشد یعنی هم برای خنک کردن و هم برای گرم کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد نکته قابل توجه این است که تمامی سیستم‌هایی که ذکر کردیم مواردی هستند که برای تهویه خانه از آن‌ها استفاده می‌شود و به عنوان سیستم تهویه مطبوع خانگی از آن‌ها یاد می‌شود.
 • سیستم تهویه مطبوع خانگی اسپلیت یونیت : مزایای آن این است که ارزان می‌باشد و افراد برای تهیه آن به مشکل بر میخورند و کنترل آن به آسانی و بدون دشواری صورت می‌گیرد. به آسانی می‌توان آن‌ها را تهیه نمود و نصب آن‌ها آسان است. اما علاوه بر این مزایا معایبی را نیز دارا می‌باشد که از جمله آنها: تعداد یونیت خارجی آن‌ها زیاد می‌باشد، برق زیادی را مصرف می‌کند، در برخی مواقع امکان آن وجود دارد فیوز دستگاه واحد آپارتمانی پریده و عمل آن متوقف شود، به سیستم گرمایشی البته به صورت مستقل نیازمند می‌باشد و در نهایت فضای بسیار زیادی را اشغال می‌کند.
 • سیستم تهویه مطبوع خانگی داکت اسپلیت : در پروژه‌های مسکونی و ساختمانی مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرد از مزایا و معایبی برخوردار می‌باشد برخی از مزایای این سیستم این است که قیمت آن نسبتا مناسب می‌باشد و می‌تواند گرمایش را به وجود آورد با استفاده از آب گرم حال آنکه معایب این سیستم این است که کانال کشی آن باید به صورت دقیق صورت گیرد و در زمان نصب ارتفاع نیز در نظر گرفته شود، صدای آن بسیار زیادی می‌باشد که این خود باعث آزار افراد می‌شود به ویژه در زمان استراحت و شب و مصرف برق آن بسیار زیادی می‌باشد.
 • سیستم تهویه مطبوع خانگی سیستم مینی وی آر اف : از مزایای مصرف بسیار کم، صدای آرام، از ظرفیت بالایی برخوردار می‌باشد و طول عمر آن بسیار زیاد است. حال آنکه تنها یک عیب و نقص دارد آن هم این است قیمت آن تقریبا زیاد می‌باشد.
 • سیستم تهویه مطبوع خانگی سیستم مینی چیلر و فن کویل : مزیت آن این است که به امکانات کمتری نیازمند می‌باشد، مصرف برق ان کاملا کنترل شده می‌باشد و یونیت‌های داخلی آن متنوع و متفاوت می‌باشند. حال آنکه معایب آن قیمت بسیار بالا، ایجاد رسوب در سیستم به وسیله آب موجود در آن.

مقایسه مزایا و معایب انواع سیستم‌های گرمایشی قدیم و جدید

در ادامه به معرفی انواع تاسیسات گرمایشی و ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم:

تاسیسات گرمایشی: بخاری

بخاری یکی از محبوب‌ترین وسایل گرمایشی است. هنوز هم بسیاری از افراد بخاری را بر دیگر سیستم های گرمایشی ترجیح می‌دهند.

بخاری انواع مختلفی مانند: گازی، نفتی و برقی دارد. بخاری گازی رایج‌ترین نوع بخاری است که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای بخاری:

 • نصب آسان
 • بهره‌وری بالا و اتلاف انرژی کم
 • قیمت مناسب
 • هزینه پائین نگهداری و تعمیر

معایب بخاری برقی:

 • اشغال فضای زیاد در ساختمان
 • احتمال خطر گازگرفتگی (البته در نوع برقی، این مشکل وجود ندارد)
 • سیاه شدن دیوار و وسایل نزدیک به بخاری
 • یکنواخت نبودن گرما در همه محیط ساختمان

سیستم گرمایشی: شومینه

یکی از وسایل گرمایشی زیبا، شومینه است. تصویر صندلی کنار شومینه و نشستن و کتاب خواندن و نوشیدن یک نوشیدنی گرم، در ذهن اکثر ما تصویری زیباست. شومینه در دکوراسیون داخلی خانه نیز باعث جذابیت محیط می‌شود. در گذشته، شومینه‌ها هیزمی بودند ولی امروزه از نوع گازی هستند. شومینه‌ها عملکرد بسیار ساده‌ای دارند: چوب یا گاز داخل شومینه می‌سوزد و حرارت تولید می‌شود، دود از طریق دودکش خارج می‌شود.

سیستم گرمایشی: شومینه

از مزایای شومینه می‌توان به ظاهر زیبا و سادگی آن اشاره کرد. اما معایب شومینه شامل: اتلاف انرژی، مصرف بالا، عدم گرمایش یکسان ساختمان، خطر آتش‌سوزی، ایمنی پائین، عدم کافی بودن شومینه برای گرمایش تمام منزل و سیاه‌کردن دیوار و وسایل می‌باشد.

تاسیسات گرمایشی: موتورخانه

موتورخانه از سیستم های گرمایشی مرکزی است. در این تاسیسات گرمایشی، آب در درون موتورخانه گرم می‌شود و از طریق سیستم گرمایش رادیاتور به واحدها می‌رسد.

با چرخش آب گرم در لوله‌های آب هر واحد، فضای خانه گرم می‌شود.

مزایای موتورخانه:

 • اشغال فضای کم
 • ایمنی بالا
 • گرمایش مناسب و یکنواخت در تمام ساختمان
 • بهره‌وری مناسب
 • عمر مفید بالا

معایب موتورخانه:

 • نیاز به فضایی مجزا برای احداث موتورخانه
 • نیاز به لوله‌کشی زیاد در واحدها
 • تقسیم هزینه مصرف انرژی بین واحدها و عدم استقلال هر واحد

تاسیسات گرمایشی: پکیج

پکیج، نقش یک موتورخانه کوچک را درون منزل و یا ساختمان اداری دارد. پکیج‌ها می‌توانند به صورت زمینی یا دیواری باشند. بر اساس نیاز و شرایط، می‌توان هر دو نوع پکیج را در یک واحد با هم داشت. نکته‌ای که وجود دارد این است که پکیج‌های دیواری نسبت به زمینی کم‌حجم‌تر بوده و به راحتی می‌توان آن‌ها را در فضایی مانند آشپزخانه نصب کرد.

مقاله ویژه کالی ناب » جدیدترین مدل تلویزیون شیائومی 2023

تاسیسات گرمایشی: پکیج

پکیج‌ها آب گرم مصرفی ساختمان و حرارت لازم برای گرم‌شدن رادیاتورها را فراهم می‌کنند. ساختمان‌هایی که پکیج دارند، نیازی به تاسیسات موتورخانه مرکزی ندارند. پکیج‌های دیواری و زمینی به دو دسته فن‌دار و بدون فن تقسیم می‌شوند. وجود فن کمک می‌کند تا دود و گازهای سمی که در نتیجه احتراق تولید می‌شوند، به راحتی از طریق دودکش تخلیه شود. علاوه بر این، برخی از پکیج‌های دیواری و زمینی دارای دو مبدل حرارتی و برخی تک مبدل هستند. در پکیج‌هایی که دو مبدل حرارتی دارند، یکی از مبدل‌ها برای گرم‌کردن آب مصرفی و دیگری برای گرم‌کردن رادیاتورهاست.

نحوه عملکرد پکیج‌ها به این صورت است که با عبور آب مصرفی، سنسور فشار آب فعال شده و مشعل جرقه می‌زند و مبدل حرارتی را گرم می‌کند. پکیج از اجزایی شامل: برد کنترل، سنسور آب گرم یا ترمیستور، ترموستات حد و شیر سه طرفه تشکیل شده‌است.

مزایای پکیج :

 • ایمنی بالا به دلیل استفاده از سنسورهای هشداردهنده
 • تنظیم دما در هر واحد آپارتمانی به صورت مستقل
 • بهره‌وری بالا
 • عدم هدر رفت آب
 • هزینه تعمیر و نگهداری پایین‌تر از موتورخانه

اما تنها عیب پکیج این است که در صورت اختلال در عملکرد پکیج، محیط منزل و آب مصرفی همه سرد می‌شوند.

تاسیسات گرمایشی: گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف، سیستم گرمایشی جدیدی برای گرم‌کردن محیط داخل ساختمان است. در کف هر طبقه، لوله‌های چند لایه در زیر کف‌پوش کار گذاشته می‌شود که با عبور آب گرم از این لوله‌ها، ساختمان گرم می‌شود.

تاسیسات گرمایشی: گرمایش از کف

در این سیستم رادیاتور و شوفاژ حذف شده‌است.

مزایای سیستم گرمایش از کف :

 • توزیع یکنواخت گرما
 • قابلیت تنظیم دما برای هر بخش از خانه به صورت مجزا
 • برطرف‌کردن مشکل سرمای زیاد در طبقات اول
 • عدم اشغال فضا
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • جلوگیری از خشک شدن هوا
 • ایمنی بالا

معایب سیستم گرمایش از کف :

 • هزینه راه‌اندازی بالا
 • تعمیر دشوار به خصوص وقتی لوله‌ها نشتی داشته باشند
 • پیش گرمایش کمی طولانی

معرفی روش تهویه هوای منزل و از بین بردن آلودگی هوا در خانه

میدانیم آلودگی هوا خطرناک و بیماری زا است اما امکان ناپذیر است که از ورود آلودگی به داخل خانه اجتناب کنیم و باید بدانیم آلودگی هوای داخل خانه بسیار خطرناک تر از بیرون است. همه ی ما در طول شبانه روز بیشتر وقت را در خانه سپری میکنیم پس باید برای تصفیه و تمیزی هوا در خانه اهمیت بدهیم و راه‌حل های زیادی را پیدا کنیم که بتوانیم هوای سالم و تمیزی را استشمام کنیم و آرامش داشته باشیم. در ادامه به بهترین راه های تهویه هوا در خانه می پردازیم:

1- استفاده از گیاهان آپارتمانی برای تهویه هوا

بر اساس تحقیقات، گیاهان علاوه بر زیبایی به بهبود کیفیت هوای داخل خانه کمک کرده و آلاینده‌هایی مانند آمونیاک، فرمالدئید و بنزن را جذب و هوا را تصفیه می‌کنند.

 استفاده از گیاهان آپارتمانی برای تهویه هوا

علاوه بر آن با ایجاد رطوبت، خشکی هوا را کاهش داده و فضای خانه را مطبوع می‌کنند.

2- در و پنجره را باز کنید

گاهی اوقات برای جلوگیری از نفوذ هوای آلوده و نامطلوب فضای بیرون مجبور به استفاده از درزگیرها و پوشاندن راه های انتقال هوا هستیم. این کار باعث میشود که هوای داخل خانه تا حدود زیادی راکد بماند و کیفیت نامطلوبی پیدا کند. اما در برخی از روز های سال که هوا مطلوب و آلودگی کمتر است، درها و پنجره ها را باز بگذارید تا از جریان طبیعی هوا استفاده کنید. این روش را میتوان به عنوان ساده ترین و راحت ترین راهکار برای حذف آلودگی ها و یا بوی بد خانه معرفی کرد.

3- استفاده از دستگاه تصفیه هوا

یکی از راهکارهای مقرون به صروفه و مناسب برای جایگزین کردن تهویه هوا، خرید دستگاه‌های تصفیه هوا است. یک دستگاه تصفیه هوای مناسب و باکیفیت می‌تواند تا ۹۹% از آلاینده‌های موجود در هوا را جذب خود کند. اما هنگام خرید باید به مشخصات و نوع دستگاه توجه کرد چون در انواع متختلفی وجود دارند.

این سیستم ها به دلیل بوجود آوردن گردش هوا و استفاده از انواع فیلتر های تصفیه هوا میتوانند نتیجه موثری در بهبود کیفیت هوا داشته باشند. اگر نیازی به تغییر دمای هوای منزلتان ندارید میتوانید با تنظیم کولرگازی بر روی درجه فن و یا clean تنها از قابلیت گردش هوا استفاده کنید. فیلتر های بکار رفته در سیستم های تهویه مطبوع جدید میتواند انواع آلودگی ها از جمله ذرات گرد و غبار، موی حیوانات، گرده های آلرژی زا و سایر آلاینده های محیطی را به خوبی جذب و از سیکل گردش هوا جذب کنند.

4- استفاده از روغن های گیاهی

برخی روغن‌ها خاصیت ضد باکتریایی دارند و می‌توانند جایگزین خوبی برای پاک کننده‌های شیمیایی باشند. روغن اکالیپتوس، میخک و گل محمدی مثال‌هایی از این روغن‌ها هستند که به علت توانایی کشتن ویروس‌ها و قارچ‌ها برای تصفیه هوای خانه استفاده می‌شوند. برای استفاده از این روغن‌ها فقط کافی است، چند قطره از آن‌ها را داخل یک ظرف با آب ولرم بریزید و آن ظرف را در اتاقی که وقت خود را در آن می‌گذرانید، قرار دهید یا با اضافه کردن آن‌ها به پاک‌کننده‌های خانگی‌تان به بهبود کیفیت هوای خانه‌ یا اتاق‌تان کمک کنید.

5- در آشپزخانه هود داشته باشید

پخت و پز در آشپزخانه میتواند تاثیر زیادی در هوای منزل داشته باشند. غذاهای سرخ کردنی، دودی کردن مواد بخار آب و چربی های ناشی از پخت و پز از مواردی هستند که میتوانند بر هوای خانه تاثیرگذار باشند. بنابراین استفاده از هود به عنوان یک وسیله کمکی در آشپزخانه میتواند کمک بسیار زیادی به مکش و از بین بردن تاثیرات فعالیت های مربوط به پخت و پز داشته باشد.

6- از شوینده هایی با آلودگی کمتر استفاده کنید

معمولا استفاده از شوینده های حاوی کلر و یا وایتکس علاوه بر خراب کردن پوست میتواند مشکلات تنفسی را هم به وجود بیاورد. توصیه می‌شود که هنگام استفاده از این مواد پنجره‌ها را باز گذاشته یا به جای آن‌ها از ترکیب آب با سرکه یا جوش شیرین استفاده کنید که از این مواد به عنوان تمیزکننده طبیعی استفاده می شوند.

7- با داشتن حیوانات خانگی به نظافت و آراستگی آنها اهمیت بدهید

پرز حیوانات خانگی تقریبا در تمام نقاط خانه‌هایی که در آن حیوانات خانگی زندگی می‌کنند، وجود دارد. این پرز‌ها نه تنها هوای اتاق را آلوده می‌کنند، بلکه در دراز مدت می‌توانند باعث بروز علائمی شبیه به آسم در شما شوند. علاوه بر آن اگر در خانه فردی مبتلا به آسم باشد، ممکن است علائم این بیماری در او تشدید شود.

با داشتن حیوانات خانگی به نظافت و آراستگی آنها اهمیت بدهید

اگر از حیوانات خانگی نگه‌داری می‌کنید، با تمیز کردن مداوم آن‌ها میزان پرز را به حداقل برسانید و دائما آن‌ها را اصلاح کنید. همچنین می‌توانید از جاروبرقی‌های با فیلتر هپا استفاده کنید و فرش‌های خانه را به صورت مرتب جارو کنید.

8- ورود گردو غبار به داخل خانه را کاهش دهید

تمیز کردن مداوم خانه، تفاوت چشمگیری در کیفیت هوا خانه ایجاد می‌کند. جالب است بدانید که پرز فرش‌ها یکی از بهترین مکان‌ها برای مخفی شدن گرد و غبار، حشرات، انواع باکتری‌ها و قارچ‌ها در بین آن‌ها است. پس با جارو کشیدن، گردگیری و شست‌و‌شوی فرش‌ها تا حد زیادی به از بین بردن آلاینده‌های محیط خانه کمک کنید.

در نتیجه با کنترل کردن رطوب خانه، ضدعفونی کردن سطوح و عوض کردن و مرتب کردن ملافه ها میتوانید خانه را از ویروس‌ها پاکسازی کنید.

دستگاه تصفیه هوا چه تاثیراتی در تهویه هوا و پاک کردن موی حیوانات خانگی دارد؟

دستگاه تصفیه هوا، وسیله ای است که به جذب آلاینده ها، دوده، بو و خصوصاً ذرات معلق موجود در هوا بطور موثری کمک می کند. این دستگاه برای تمامی افرادی که به تنفس در هوای پاک و سالم اهمیت می‌دهند و به ویژه برای افراد مبتلا به آسم و آلرژی، بیماران قلبی، سالخورگان و کودکان بسیار مفید است و از آن می توان در محیط های مختلفی مانند اتاق های خواب، هال، دفاتر اداری و … استفاده نمود.

دستگاه های تصفیه هوا دارای فیلتر HEPA است که می تواند به تمیز کردن و تصفیه ذرات معلق و آلودگی های هوا کمک کند. HEPA نوعی از فیلتر است که هوا را با به دام انداختن ذرات کوچک معلق که در هوا وجود دارند، تصفیه می کند و حدود 97٪ از ذرات گرد و غبار، ذرات معلق و آلاینده های موجود در هوا از جمله گرده، دوده و دود سیگار و موی حیوانات خانگی و … را جذب می کند.

مزایای بهترین دستگاه تصفیه هوا برای منزل

بر اساس آمار بهداشت، از هر 12 نفر 1 نفر مبتلا به آسم است. برای این افراد وجود آلاینده‌هایی از قبیل شوره حیوانات خانگی، گرده گل، ریزگردها و… موجب تحریک مجاری تنفسی آنها شده و عمل تنفس برای این افراد سخت می‌شود. هنگامی که از دستگاه تصفیه هوای خانگی p-120 استفاده می‌کنید، این دستگاه با فیلترهایی که درون خود دارد آلاینده‌ها را برطرف کرده و در نتیجه افرادی که آسم دارند می‌توانند به راحتی تنفس انجام دهند. 

البته با داشتن حیوانات خانگی باید قبول کرده باشید که با ریزش موی آنها در خانه کنار بایید. حیوانات در طول روز مدام پوست و مو می ریزند به خصوص در مکانهایی که لم می دهند. و صاحبان آنها فکر میکنند با پاکسازی و کوتاه کردن موی آنها آلودگی را کمتر میکنند. اما متاسفانه حتی با طی کشیدن، جاروبرقی و گردگیری نمیتوانید کاملا از موی آنها شوید. درنتیجه با داشتن حیوانات خانگی میتوانید از دستگاه تصفیه هوای مناسب استفاده کنید. همچنین موارد زیر از مزایای دستگاه تصفیه هوای خانگی میباشد:

 • کاهش و تسکین علائم آسم
 • نابود کننده مواد شیمیایی مضر درون هوای خانه
 • از بین بردن گرد و غبار موجود در هوا
 • برطرف کننده بوهای نامطبوع محیط خانه
 • کاهش احتمال انتقال بیماری های مسری از طریق هوا
 • کمک به داشتن خواب بهتر
 • سلامت قلب و عروق

در ادامه به معرفی بهترین دستگاه‌های تصفیه هوا و هیترهای برقی برای تهویه هوا می پردازیم.

بررسی ویژگی های مهمی که یک هیتر برقی باید داشته باشد

اولین ویژگی یک هیتر یا بخاری برقی خوب مصرف کم انرژی است. در ساختمان های تجاری و صنعتی که دارای فضاهای بزرگ هستند تامین گرمایش با انرژی مصرفی کم بسیار مهم است. این امر باعث صرفه جویی در هزینه ها می گردد. دومین فاکتوری که هنگام خرید هیتر برقی شیائومی باید در نظر گرفت تناسب بین توان حرارتی با فضای مورد استفاده است. بسته به مساحت فضا باید هیتری انتخاب شود که توان مناسب برای گرمایش آن را داشته باشد. نحوه توزیع و سرعت در یک هیتر فاکتور مهمی است.اگر یک هیتر گرما تولید کند ولی به درستی آن را توزیع نکند، عملکرد خوبی نخواهد داشت. برای بالا بردن سرعت و بهبود در نحوه توزیع گرما از فن دمنده استفاده می شود. این فن ها هوای گرم را به خوبی در محیط پخش می‌کنند و همه جا یکنواخت گرم می شود.

فاکتور مهم دیگری که هنگام خرید یک بخاری برقی باید در نظر گرفت بالا بودن دوام و کیفیت قطعات داخلی آن است. هیتری که در محیط های تجاری و صنعتی به کار می رود باید تحمل دمای بالا و کار طولانی مدت را داشته باشد. در صورتی که قطعات داخلی هیتر دوام و کیفیت کافی برای تحمل گرما و کار در دمای بالا را نداشته باشند طول عمر مفید آن کم می شود. استفاده از جنس سرامیک در قطعات هیترها باعث بهبود کیفیت و رسانای گرمایی آنها می شود. برای برطرف کردن آلودگی صوتی بی صدا بودن هیتر در محیط های تجاری بسیار مهم است. سازگاری هیتر با محیط زیست و عدم انتشار گازهای سمی به جو یک مزیت مهم محسوب می‌شود.

مشخصات هیتر شیائومی

هیتر برقی باید دارای ایمنی بالایی باشد. در برخی مکان ها مانند کودکستان یا مدارس، ساختمان های صنعتی و انبارهای دارای مواد شیمیایی باید هیترهایی با ایمنی بالا استفاده کرد. هرچقدر یک هیتر نصب آسان تری داشته باشد و روش استفاده آن آسان باشد بهتر است. در نهایت قیمت مناسب برای هیتر یک مزیت مهم محسوب می شود.

چرا استفاده از هیترهای هوشمند شیائومی برای آپارتمان ها بهتر است؟

هیترهای هوشمند شیائومی هیچ گونه آلودگی زیست محیطی ندارند زیرا آنها با سوخت های فسیلی گرما تولید نمی کنند. بلکه به کمک نیروی برق و گرم کردن المنت ها حرارت تولید می کنند. از نظر ایمنی نیز نسبت به بخاری گازی و نفتی بهتر هستند. این هیترهای قابل حمل و نقل فضای کمی را اشغال می‌کنند. در آپارتمان های امروزی که فضایی کوچک دارند و فضای کمی برای وسایل وجود دارد استفاده از این مدل بخاری کاربردی تر است.

بررسی امکانات هیتر برقی هوشمند شیائومی

طراحی ظاهری هیترهای برقی شیائومی بسیار جذاب است. این بخاری ها دارای راندمان بالا و اندازه جمع و جور هستند. مناسب نصب در فضاهای کوچک می باشند. یک امکان جالب این هیترها داشتن محفظه مخصوص خشک کردن لباس است. این محفظه به صورت مخفی باشد و می توان آن را بعد از استفاده جمع کرد. این نوع آویز لباس توانایی تحمل وزن یک و نیم کیلوگرم را دارد. ماده به کار رفته در ساخت قطعات هیترهای شیائومی از جنس آلومینیوم است. بنابراین هیترها بسیار سبک و با قابلیت رسانایی حرارتی بالا تولید می شوند.

بررسی هیتر شیائومی

هیتر برقی هوشمند شیائومی با توان ۲۲۰۰ وات کار می‌کند و می‌تواند ۲۵ متر را به خوبی گرم کند. نحوه توزیع گرما به صورت یکدست و یکنواخت است. رادیاتور به کار رفته در این بخاری به شکل مارپیچ است و در ۴۵ ثانیه به دمای ۱۲۰ درجه می رسد. این بخاری هوشمند با کمک نرم افزار مای هوم قابل کنترل است. این نرم‌افزار در سیستم عامل های مختلف قابل نصب است. با این نرم نرم افزار می توان زمان روشن بودن و دما را کنترل کرد.

بررسی نحوه عملکرد دستگاه هیتر بخاری برقی هوشمند شیائومی مدل Xiaomi Smart Tower Heater Lite

این بخاری برقی شیائومی 2000 واتی و از نوع سرامیکی می باشد. زمان گرم شدن آن 3 ثانیه است. فن دمنده به کار رفته در این هیتر گرما را با زاویه ۷۰ درجه باز به صورت یکنواخت در فضا منتشر می‌کند. برای صرفه جویی در مصرف انرژی طراحان این هیتر از سنسور دمای NTC  استفاده کرده اند. به این صورت که وقتی دمای محیط به دمای هدف می رسد ترموستات داخلی مصرف برق را کم کرده و دما را در این محدوده حفظ می‌کند. این بخاری برقی با نرم افزار مای هوم کنترل می‌شود و با فرامین صوتی می توان دما و زمان روشن بودن آن را کنترل کرد. از مهم‌ترین مزیت‌های این هیتر صدای کم، وزن سبک و راحتی حمل و نقل آن است.

برای بالا بردن سطح ایمنی این محصول موارد زیر در آن رعایت شده است. برای جلوگیری از روشن شدن هیتر توسط کودکان این دستگاه دارای قفل کودک است.

در صورت سر خوردن هیتر برق دستگاه خودکار قطع می شود. اگر گرمای درون هیتر بیش از حد باشد ترموستات برق را قطع کرده و برای کارکرد مجدد دستگاه باید آن را دستی روشن کرد. دستگاه پس از خاموشی در 30 ثانیه کاملا خنک می شود. قدرت گرمایشی بخاری برای فواصل نزدیک ۱ تا 2 متر بهتر است. پایه به کار رفته در این دستگاه بسیار با کیفیت است و دچار لرزش نمی شود. به کمک دسته نصب شده در این دستگاه می‌توان آن را به راحتی جابجا کرد.

جمع بندی نهایی بخاری برقی

شیائومی مدل Xiaomi Smart Tower Heater Lite  به علت اشغال فضای کم، قابلیت حمل و نقل و وزن سبک مناسب نصب در آپارتمان ها و فضای کوچک است. این هیتر نیاز به سوخت فسیلی ندارد و با تبدیل برق به حرارت و گرما محیط را گرم می کند. بنابراین در محیط هایی که دسترسی به سوخت های فسیلی وجود ندارد این نوع هیترهای برقی مفید هستند. هیترهای هوشمند شیائومی از راه دور قابل کنترل هستند. این نوع بخاری دمای محیط را بدون نوسان و در یک محدوده ثابت می تواند حفظ کند. در دکوراسیون های مدرن و مینیمال این نوع بخاری با دارا بودن رنگ خنثی و طراحی زیبا قابلیت استفاده و مچ شدن را دارد. تمام فضا به صورت یکنواخت گرم می شود و نیازی به نزدیک بودن به بخاری نیست.


چرا خریدن هیتر برقی هوشمند به صرفه است؟ (به همراه بررسی بهترین مدل‌ها)

استفاده از وسایل گرمایشی در فصل سرما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از طرفی وسایل گرمایشی متعددی در بازار وجود دارند که هر کدام از آن ها امکانات و ویژگی های مشخصی دارند. هیتر برقی یکی از جدیدترین و در عین حال کاربردی ترین تجهیزات گرمایشی می باشد که از امکانات فوق العاده ای برخوردار است.

داشتن یک وسیله گرمایشی پرقدرت و ایمن در فصل سرما می تواند نقش بسیار زیادی در افزایش کیفیت زندگی داشته باشد. هیترهای برقی از جمله تجهیزات گرمایشی هستند که می توانند این خواسته را برآورده نمایند. اما نکته قابل توجه این است که پیش از تهیه هر نوع وسیله برقی در ابتدا نیاز است تا ویژگی های آن را به خوبی بشناسید.

از آنجایی که هیترهای برقی نیز انواع مختلفی دارند، بهتر است قبل از خرید بهترین و مناسب ترین آن ها را بشناسید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با دلایل به صرفه بودن خرید هیتر برقی به طور کامل آشنا کنیم.

هیتر برقی هوشمند چیست؟

هیتر برقی یا بخاری هوشمند یک وسیله برقی می باشد که با کمک انرژی الکتریکی گرما تولید می کند. در بسیاری از این هیترها یک فن وجود دارد که منجر به کاهش مصرف انرژی و تولید گرمای بیشتر می شود. با توجه به این موضوع از هزینه بالای قبض برق نیز جلوگیری می شود. به طور کلی ترموستات های تنظیم شونده، فن و همچنین تایمرهای دارای قابلیت برنامه ریزی از مصرف بیش از اندازه انرژی جلوگیری می نمایند. به همین دلیل است که جایگزین نمودن هیترهای برقی هوشمند انتخاب بسیار مناسبی برای بخاری های گازی و پکیج های گرمایشی می باشد.

جدیدترین مقاله را از دست ندهید » جارو رباتیک چی بخرم؟

امکانات و ویژگی های هیتر برقی هوشمند

انواع هیتر برقی هوشمند از امکانات فوق العاده ای برخوردار می باشند که همین موضوع منجر به محبوب آن ها شده است. بسیاری از افراد بر این باورند که هیترهای برقی نیز عملکردی مشابه با سایر وسایل گرمایشی دارند. به همین دلیل دیگر نیازی به استفاده از این بخاری های هوشمند نیست و می توان هر وسیله گرمایشی دیگری را جایگزین آن نمود.

در صورتی که هیترهای برقی از ویژگی های فوق العاده ای برخوردار می باشند و همین موضوع منجر به تمایز آن ها از سایر وسایل گرمایشی شده است.

از مهم ترین ویژگی های بخاری های هوشمند می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • انواع هیتر برقی نیازی به نصب ندارند و می توان آن ها را در هر جایی از خانه یا محل کار قرار داد. تنها نیاز است یک پریز برق در نزدیکی هیتر قرار داده باشد.
 • از طرفی بخاری هوشمند منجر به آلودگی محیط نمی شود. به همین دلیل در محیط های حساس مانند گلخانه ها نیز می توان از آن ها استفاده نمود.
 • با توجه به وزن سبک این هیترهای هوشمند، به راحتی می توان آن ها را جابجا نمود.
 • اکثر هیترهای برقی هنگام کار صدای بسیار کمی تولید می نمایند.
 • از مهم ترین ویژگی های هیتر برقی می توان به حفظ رطوبت محیط هنگام استفاده از آن ها اشاره داشت.
 • از طرفی هنگام استفاده از بخاری هوشمند دمای محیط ثابت است و همین موضوع منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

انواع هیترهای برقی هوشمند

انواع هیتر برقی را می توان با توجه به عملکرد آن ها به دو دسته فن دار و بدون فن تقسیم بندی نمود. هنگام خرید هیترهای برقی توجه به این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به طور کلی اگر می خواهید برای خرید بخاری هوشمند اقدام کنید، در ابتدا مطلع شوید که دارای فن می باشد یا خیر. بخاری های هوشمند فن دار و بدون فن به شرح زیر می باشند.

هیترهای فن دار: هیتر برقی فن دار از نظر ظاهر در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود. طراحی متنوع این هیترها می تواند نیاز تمامی کاربران را پاسخ دهد. از مهم ترین ویژگی های این هیترها می توان به استفاده از فناوری تابشی برای تولید گرما اشاره نمود. از طرفی این هیترها گرما را از طریق المنت ها به صورت یکنواخت در محیط توزیع می نمایند. ایمنی بسیار بالای این هیترها در برابر حرارت موجب می شود تا در صورت افتادن آن ها از آتش سوزی جلوگیری شود. همچنین فن آن ها موجب می شود تا هوای تازه در محیط جریان داشته باشد.

هیترهای بدون فن: هیتر برقی بدون فن از معایبی در برابر هیترهای فن دار برخوردار می باشد که مهم ترین آن ها عدم توزیع یکنواخت گرما در محیط است. از طرفی عدم وجود فن منجر به سنگین شدن هوا می شود به همین دلیل هنگام استفاده از این هیترها نیاز به یک تهویه مناسب می باشد. تنها مزیت این هیترها نسبت به هیترهای فن دار، قیمت کمتر آن ها می باشد.

هیترهای برقی شیائومی و امکانات آن ها

از بهترین هیترهای برقی موجود در بازار می توان به بخاری هوشمند شیائومی اشاره نمود. شیائومی از برترین برندهای تولیدکننده وسایل هوشمند در دنیا می باشد که به تولید تجهیزات گرمایشی هوشمند نیز پرداخته است. امکانات هیترهای برقی شیائومی عبارتند از:

هیتر بخاری برقی هوشمند شیائومی مدل Xiaomi Smart Tower Heater Lite 2022

اگر هنگام خواب سرمای هوا شما را آزار می‌دهد یا قصد دارید اتاق خواب کودکتان دمایی ثابت و مطلوب داشته باشد، پیشنهاد ما به شما خرید بخاری برقی شیائومی مدل Xiaomi Smart Tower Heater Lite است. یک هیتر با امکانات عالی که نیاز شما را برآورده می‌کند.

قیمت هیتر بخاری برقی هوشمند شیائومی مدل Xiaomi Smart Tower Heater Lite
 • چهار مود کاری متفاوت
 • بازه تنظیم دما: 22 تا 28 درجه
 • بسیار بی صدا
 • جابجایی آسان
 • دارای زاویه خروج ٧٠ درجه‌ای برای پخش شدن گرما
 • این هیتر برقی دارای محافظ می باشد و به همین دلیل احتمال واژگونی آن بسیار کم است. از طرفی در صورت افتادن دستگاه، برق آن به صورت خودکار قطع شده و همین موضوع منجر به امنیت بالای آن شده است.
 • محافظ قفل کودک دستگاه از اختلال در عملکرد آن توسط کودکان جلوگیری می نماید.
 • ویژگی خنک کنندگی 30 ثانیه این هیتر برقی باعث افزایش طول عمر آن می شود.
 • با توجه به قطع برق ترموستات در صورت داغ شدن دستگاه، پس از خنک شدن می توان آن را به صورت دستی روش نمود.
 • صدای بسیار کم این هیتر برقی از دیگر ویژگی های آن محسوب می شود .
هیتر بخاری برقی شیائومی
 • این دستگاه قابلیت اتصال به سیستم هوشمند شیائومی و کنترل از راه دور دارد.
 • وزن سبک و امکان جابجایی راحت در کنار اشغال فضای کم از دیگر امکانات این هیتر برقی است.

بخاری برقی هوشمند شیائومی مدل Mi smart space heater S

 • این بخاری هوشمند دارای توان 2200 واتی می باشد و می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن مکان مورد نظر را گرم کند.
 • سیستم همرفتی آن نیز موجب می شود تا هوای سرد از طریق منافذ خارج شده و گرما جایگزین آن شود. به همین دلیل در مصرف انرژی بسیار صرفه جویی می نماید.
 • ترموستات این بخاری هوشمند دیجیتالی است. بنابراین با رسیدن دمای محیط به میزان مطلوب برق آن به صورت خودکار کاهش یافته و یا قطع می شود.
 • پنل کنترلی بخاری برقی هوشمند شیائومی مدل Mi smart space heater S موجب شده تا کاربر بتواند گرمای محیط را در سه سطح تنظیم نماید.
 • امکان اتصال این دستگاه به گوشی شیائومی موجب می شود تا از راه دور نیز قابل کنترل باشد.

صدای بسیار کم این هیتر برقی از دیگر ویژگی های آن می باشد.

طرز استفاده از هیتر برقی شیائومی

برای استفاده از هیتر برقی شیائومی نیازی به تخصص و مهارت بالا نیست. بنابراین شما می توانید به راحتی و در هر جایی که می خواهید این هیترها را مورد استفاده قرار دهید. اما پیش از استفاده حتما به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • حتما هیتر برقی را روی یک سطح کاملا صاف قرار دهید. این کار از واژگونی و داغ شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری می نماید.
 • سعی کنید بخاری هوشمند را در قسمتی قرار دهید که آب به آن برخورد نمی کند و یا مواد اشتعال زا در نزدیکی آن نیستند.
 • هنگام خروج از خانه نیازی به خاموشی هیتر برقی شیائومی نیست. زیرا این هیترها به طور خودکار با داغ شدن ترموستات و گرم شدن محیط خاموش می شوند.

نکات کلیدی در استفاده بهینه از هیتر برقی هوشمند شیائومی

 • امنیت دستگاه: امنیت انواع هیتر برقی شیائومی بسیار بالا می باشد. زیرا محافظ این هیترها از افتادن و واژگونی آن ها جلوگیری می نماید. از طرفی طراحی این دستگاه ها به گونه ای می باشد که در صورت افتادن دستگاه برق آن به طور خودکار قطع می گردد. همچنین در صورت داغ شدن ترموستات و گرم شدن فضا هیتر به صورت خودکار خاموش می شود. قفل کودک و قابلیت تنظیم از راه دور هیترهای شیائومی نیز منجر به امنیت بیشتر آن ها می شوند.

مصرف انرژی و بازدهی هیترها: با توجه به فن موجود در هیترهای برقی میزان مصرف انرژی آن ها به طور قابل توجهی کاهش می یابد. از طرفی هیترهای شیائومی به گونه ای طراحی شده اند که در کوتاه ترین زمان ممکن فضای سرد را خارج نموده و منجر به گرم شدن محیط می شوند. به همین دلیل می توانند در کنار بازدهی فوق العاده بالا مصرف انرژی کمی داشته باشند.

نحوه عیب یابی هیتر برقی به چه صورت است؟

در صورت وجود ایراد در هیتر برقی بهتر است از یک فرد متخصص کمک بگیرید. با این وجود در برخی از مواقع ممکن است خودتان به راحتی بتوانید ایرادات را برطرف کنید. بنابراین اگر پس از انجام این کارها ایراد هیتر رفع نشد، حتما از یک فرد حرفه ای و متخصص کمک بگیرید.

 • در صورتی که هیتر برقی روشن نمی شود، بهتر است پریز برق، قسمت متصل به دستگاه و سراسر سیم برق را بررسی کنید.
 • در صورت داغ شدن و اختلال در عملکرد بخاری هوشمند بهتر است آن را خاموش کنید. زیرا ممکن است این مشکل به دلیل داغ شدن بیش از اندازه ترموستات بروز پیدا کرده باشد.

تصفیه و تهویه کننده هوا هوشمند چه کاری انجام می دهد ؟

دستگاه های تصفیه کننده هوا برای رفع بوی بد، آلاینده‌ها و گازهای سمی مثل دی اکسید کربن در ادارات بیمارستان ها و خانه ها کاربرد دارند. به کمک فیلتر های مختلف این دستگاه ها می توانند ذرات معلق موجود در هوای محیط را از بین ببرند. برای افرادی که مبتلا به آسم هستند یا از حساسیت های فصلی رنج می برند دستگاه تصفیه هوا یک وسیله کاربردی و لازم است. بسته به متراژ فضا باید دستگاه مناسب خریداری شود. برای فضای بین ۲۰ تا ۳۰۰ متر دستگاه تصفیه هوای خانگی مناسب است. با توجه به آلودگی شدید هوای کلان شهرها لزوم داشتن یک دستگاه تصفیه هوا در هر منزل ایجاب می شود.

دستگاه های تصفیه هوای عادی با روش فیلترینگ در چند مدل رومیزی، ایستاده، همراه و تصفیه هوای اتومبیل تولید می شوند. این دستگاه ها عملکردهای متفاوتی دارند. دستگاه تصفیه هوای رومیزی با سه مرحله فیلتراسیون کار می کند و مناسب اتاق خواب است. دستگاه ایستاده چند مرحله فیلتراسیون بیشتر دارد و بزرگتر است.

تصفیه هوا شیائومی

دستگاه همراه روی گردن فرد نصب شده و با جذب یون هوا را تصفیه می کند و مناسب تردد در هوای آلوده است. مدل تصفیه هوای اتومبیل در ماشین به قسمت فندک وصل شده و هوا را تصفیه می کند. روش فیلتراسیون در دستگاه های تصفیه عادی به دو روش فعال و غیرفعال انجام می شود. در مدل فعال آلاینده‌ها یونیزه می شوند اما در مدل غیرفعال هوا درون دستگاه با فیلترهای مختلف تصفیه شده و سپس هوای تمیز به محیط ارسال می شود.

امکانات دستگاه تصفیه هوا خانگی

امکاناتی که یک تصفیه و تهویه کننده هوا هوشمند ارائه می‌کند شامل قابلیت کنترل از راه دور و همچنین تصفیه هوا در سطح 99.99 درصد است. این تصفیه کننده ها دارای سه لایه فیلتراسیون قوی هستند که هوا را کاملا از آلاینده، آلودگی، گرد و غبار و غیره پاکسازی می نمایند. این تصفیه کننده ها با اتصال به اینترنت به کاربر این امکان را می‌دهند که از راه دور محیط و دمای آن را کنترل کند. این دستگاه به دیوار و پنجره وصل می شود. در برخی محیط ها مثل گلخانه ها، گالری های آثار هنری یا در صنایعی که دستگاه های الکترونیکی دارند و امکان داغ شدن آنها وجود دارد جهت کنترل دمای محیط از راه دور این تصفیه کننده های هوا بهترین انتخاب هستند.

تصفیه هوا شیائومی

بررسی بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی

شیائومی در زمینه دستگاه تصفیه کننده هوا یک برند معروف است. این برند دستگاه های هوشمند تصفیه هوا با سبک مدرن و مینیمال با رنگ سفید به بازار عرضه کرده است. این دستگاه های تصفیه کننده هوا بسیار جمع و جور طراحی شده اند و روی انواع سطوح می توان آنها را قرار داد. وزن این دستگاه به علت به کار بردن پلاستیک ABS در بدنه آن بسیار کم است ولی در عین حال استحکام بسیار بالایی دارد. این دستگاه های تصفیه هوا هوشمند شیائومی انواع ذرات معلق ناشی از قارچ، باکتری، ویروس و گرد و خاک را کاملا تصفیه می کنند.

بهترین برند دستگاه تصفیه هوا

بی شک میدانید که این روز ها با گسترش جمعیت و افزایش آلودگی شهر ها و کشور ها ، وجود دستگاه تصفیه هوا تو هر محیط سر بسته ای خیلی اهمیت دارد . با این شرایط پدرم قصد داشت برای منزلمون بهترین دستگاه تصفیه هوا را خریداری کند ، اما چون برند های زیادی را تو این حوزه نمیشناخت و اطلاع زیادی هم نداشت برای جلوگیری از انتخاب اشتباه تصمیم گرفت تا با فروشندگان و افرادی که تو این زمینه کار می کنند مشورت کند . در این بین ، من خودم سعی کردم تا با بررسی نظرات خریداران و جستجو در سایت های مختلف در انتخاب درست دستگاه تصفیه کننده هوا به پدرم کمک کنم . البته نظرات ضد و نقیض زیادی وجود داشت اما با این حال برندی هایی چون شیائومی ، هانیول و .. بودند که از سایر برند ها محبوبیت بیشتری داشتند .

بررسی دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل MI AIR PURIFIER 3H – دستگاه تصفیه هوا ارزان

این تصفیه کننده هوا شیائومی دارای 3 لایه فیلتراسیون است. لایه اول انواع گرد و غبار و مو را تشخیص داده و تصفیه می‌کند. لایه دوم در هر دقیقه 6330 لیتر هوا را تصفیه می‌کند و مناسب اتاق های ۲۲ الی ۴۰ متری است. لایه سوم وظیفه جذب گازهای سمی و ترکیبات آلی را برعهده دارد و جنس آن کربن فعال است. این دستگاه تا ۹۹ درصد ویروس، دود سیگار ، باکتری و مواد آلرژی زا را می تواند تصفیه کند. این دستگاه مجهز به صفحه نمایش است که دما و رطوبت محیط را نمایش می دهد. این دستگاه با فرکانسی بین ۵۰ تا ۶۰ هرتز و با برق ۲۲۰ ولت کار می کند. به کمک نرم افزار مای هوم یا دستیار صوتی گوگل می توان این دستگاه را از راه دور با گوشی کنترل کرد.

تصفیه هوا شیائومی

بررسی دستگاه تصفیه هوا هوشمند شیائومی مدل MIJIA AIR PURIFIER PRO

دستگاه تصفیه هوا هوشمند شیائومی مدل پرو مناسب فضایی تا 60 متر مربع است. هر 8 ساعت کل هوای محیط را تغییر می دهد. کوچک ترین آلاینده های موجود در هوا را با تکنولوژی لیزر تشخیص می دهد. این دستگاه با فیلتر سه مرحله ای انواع مواد آلرژی زا، گرد و غبار، مو و غیره را تصفیه و پاکسازی می کند. در صفحه نمایش این دستگاه اگر هوا سالم باشد لبه های آن به رنگ سبز می شود. اگر هوا آلوده باشد قرمز و وقتی هوا در سطح کیفی خوب است به رنگ نارنجی در می آید. این دستگاه بسیار بی صدا کار می کند و هنگام شب نور نمایشگر آن تاریک می شود تا مزاحمت بصری ایجاد نکند. اطلاعاتی مثل درجه رطوبت، حرارت تنظیمات اینترنت و غلظت میکروارگانیسم ها روی صفحه نمایشگر نشان داده می‌شود.

بررسی مزایا و معایب دستگاه های تصفیه هوا هوشمند

مهمترین مزیت دستگاه تصفیه هوا هوشمند راحتی کنترل آن است. کاربر می‌تواند برای لحظه ورود به محیط قبل از رسیدن دمای مورد نظر خود را تنظیم کند. اگر سایر وسایل موجود در منزل هوشمند باشند تصفیه هوا عملکرد بهتری خواهد داشت. مثلا چراغ ها یا کرکره‌ های پنجره اگر هوشمند باشند می توانند عملکردی مکمل با دستگاه تصفیه هوا داشته باشند. این دستگاه را می توان روی دیوار یا پنجره یا اسپیلت نصب کرد. با کنترل دمای محیط به صورت هوشمند توسط این دستگاه می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد و در نهایت در هزینه ها صرفه جویی می شود.

تصفیه هوا شیائومی

از معایب دستگاه های تصفیه هوا هوشمند می توان به قیمت بالای آنها اشاره کرد. نصب این مدل دستگاه ها نسبت به دستگاه تصفیه هوای معمولی سخت تر است. مکان نصب دستگاه تصفیه هوا هوشمند طبق مقررات خاصی تعیین می‌شود. بنابراین ممکن است نیاز باشد در خانه تغییراتی داد تا بتوان این دستگاه را نصب کرد.

جمع بندی نهایی

دستگاه تصفیه هوا هوشمند شیائومی با اتصال به اینترنت با کمک نرم افزار از راه دور توسط موبایل قابل کنترل است. تنها معایب دستگاه های هوشمند تصفیه هوا قیمت بالا و دشواری نصب است. این دستگاه ها مزیت های زیادی دارند و خرید آنها مقرون به صرفه است.

معرفی بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی

1- تصفیه هوای شیائومی مدل Xiaomi Smart Air Purifier Elite

دستگاه تصفیه هوای هوشمند شیائومی Elite، دارای فشار صدا به اندازه 20.2dB(A) می باشد که صدایی نزدیک به سکوت است که به راحتی می تواند 10000 لیتر هوای تصفیه شده در دقیقه را وارد اتاق های بزرگ تا 125 متر مربع را نماید و هوای اتاق را پاکیزه و عاری از هرگونه میکروب و گرد وغبار نماید.

این دستگاه با قابلیت مراقبت ویژه برای افراد حساس به آلرژی و با داشتن فیلتراسیون لایه به لایه،میتواند 99.9 درصد ویروس های آنفلوانزای A (H1N1) موجود در هوا را حذف کند. LED UV-C داخلی به محصول اجازه می دهد تا باکتری های فعال متصل به داخل را در زمان واقعی از طریق تشعشع حذف کند و از یک منبع غیر آلوده برای محافظت از سلامت شما اطمینان حاصل کند. همچنین با برنامه Xiaomi Home، سازگار است و میتوانید از راه دور گوشی هوشمند و صوت هوش مصنوعیرا کنترل کنید.

2- تصفیه هوای شیائومی مدل Xiaomi Smart Air Purifier 4 pro

دستگاه تصفیه هوای هوشمند شیائومی 4 پرو، دارای ذرات CADR تا 500 متر مکعب بر ساعت است و قادر است 8330 لیتر هوای تمیز در دقیقه آزاد کند. همچنین میتواند هوا را به هر گوشه از خانه شما برسد، بنابراین شما و خانواده تان می توانید همیشه سالم نفس بکشید. این دستگاه دارای یک فیلتر برای استفاده است که این فیلتر، ساخته با کارایی بالا و حجم زیاد کربن فعال با کیفیت بالا است و بدون نیاز به تعویض مکرر می تواند 6 تا 12 ماه دوام بیاورد.

دستگاه تصفیه هوای هوشمند شیائومی 4pro، به طور موثر ویروس H1NI را در هوا کاهش می دهد و با داشتن کربن فعال دارای سرعت جذب بالایی است، می تواند بوها را از بین ببرد و هوای شما را تازه نگه دارد. همچنین برای محافظت از نوزادان در خانه، توری بالایی پیچ شده است و نمی توان به طور تصادفی آن را جدا کرد. برای دسترسی آسان به پره های فن و مجرای هوا، توری را باز کرده و خارج کنید. برای جلوگیری از آلودگی ثانویه، داخل دستگاه تصفیه را تمیز کنید.


سخن پایانی

شما در این مقاله با اهمیت داشتن تهویه هوا در خانه آشنا شدید. همچنین از راههای موثر تهویه هوای منزل آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

تفاوت تهویه‌ هوشمند هوا با ترموستات چیست؟

تهویه هوشمند هوا با ترموستات هوشمند تفاوت‌های اساسی دارد. ترموستات‌ها معمولا به شکل سیستم مرکزی عمل می‌کنند اما سیستم تهویه‌ هوای‌ هوشمند معمولا مجزا طراحی می‌شود و حتی ممکن است هر اتاق تهویه مطبوع هوشمند خودش را داشته باشد.همچنین وظیفه ترموستات هوشمند بررسی دمای خانه و دستور به سیستم تهویه‌ هوا خانگی برای خنک کردن فضا است.شباهت ترموستات هوشمند و تهویه مطبوع هوشمند هم این است که هر دو با وای‌فای قابل کنترل هستند.

چطور می توان سیستم تهویه هوشمند هوا را کنترل کرد؟

سیستم تهویه هوا را می توان در گوشه ای مناسب از منزل نصب کرد . این سیستم های تهویه هوشمند قادر هستند که به وایفای منزل شما متصل شوند و شما می توانید از طریق گوشی های هوشمند خود به سیستم تهویه متصل شوید و آن را از راه دور کنترل کنید و همچنین می توانید آن را خاموش یا روشن نمایید همچنین می توانید از این طریق به سیستم تهویه برنامه بدهید تا طبق همان برنامه فعالیت کند.

دیدگاهتان را بنویسید