راهنمای انتخاب سایز تلویزیون (تلویزیون چه سایزی بخریم؟)

راهنمایی لازم جهت انتخاب اندازه تلویزیون

هنگام خرید تلویزیون شیائومی سایز آن باید حتما متناسب با فضا باشد. خرید یک اسمارت تی وی با صفحه نمایش بزرگ برای یک محیط کوچک کاری اشتباه است. در این مقاله بررسی می کنیم برای چه متراژی چه سایز تلویزیونی بهتر است. اگر در یک خانه کوچک تی وی بزرگ نصب شود به علت فاصله نزدیک فرد با تی وی تصاویر با کیفیت دیده نمی شوند بلکه ممکن است حتی حالت شطرنجی داشته باشند. همچنین فضای کوچک با یک اسمارت تی وی بزرگ خیلی فشرده به نظر می رسد. برای فضاهای تا 9 متر تلویزیون ۴۳ اینچ مناسب است و هر چقدر فضا بزرگتر شود می توان سایز بزرگتری از تی وی را انتخاب کرد. در جدول زیر سایزهای استاندارد تلویزیون متناسب با فضا ارائه شده است.

بررسی ابعاد تلویزیون و کیفیت تصویر

برای انتخاب تلویزیون باید 4 عامل کیفیت، قیمت، فاصله فرد تا تی وی و متراژ خانه را در نظر گرفت. کیفیت تصاویر تی وی های امروزی از نوع فورکی است و تصاویر با جزئیات کامل به نمایش گذاشته می‌شود. روش محاسبه سایز مناسب تی وی بر اساس محل نشستن فرد بسیار ساده است. فاصله فرد تا تی وی را بر حسب اینچ به دست آورید. سپس بر ۳ تقسیم کرده و این سایز مناسب تی وی شما است. مثلاً اگر فاصله فردی با تی وی ۵ متر است آن را به اینچ تبدیل کنید. برای تبدیل متر به اینچ ابتدا متر (5) را به سانتی متر (500) تبدیل کرده سپس بر دو نیم تقسیم کنید. عدد به دست آمده 200 است که بر 3 تقسیم شود، عدد ۶۶ به دست می آید. بنابراین برای این فضا تی وی ۶۵ اینچ مناسب است.

در مورد کیفیت تصویر مناسب با سایز تلویزیون باید گفت تی وی های تا ۳۲ اینچ با کیفیت HD بهترین عملکرد را دارند. در سایزهای 40 و 43  اینچ کیفیت تصویر فورکی و فول اچ دی به کار می رود. تی وی با کیفیت فورکی در این سایز از نظر کیفیت فرقی با فول اچ دی ندارد. در صورتی که محیط کوچک باشد و از تلویزیون برای تماشای انیمیشن و بازی استفاده شود کیفیت فورکی جذاب تر است. در تلویزیون شیائومی ۵۵ اینچ به بالا از کیفیت 4K و 8K استفاده می شود. این سایز مناسب فضاهای بزرگ است.

راهنمای خرید تلویزیون (تلویزیون چه سایزی بخریم؟)

بررسی دکوراسیون منزل و محل قرارگیری تی وی

قرار دادن تلویزیون پشت پنجره از نظر طراحی دکوراسیون کار اشتباهی است زیرا کیفیت تصویر به علت خاصیت ضد نور پایین می آید. قرار دادن در روبروی پنجره نیز به علت افتادن نور روی صفحه در طی روز اشتباه است. تلویزیون باید روی یک دیوار قرار بگیرد که در نزدیکی پنجره ها نباشد تا نور مستقیم روی کیفیت تصویر آن تاثیر نگذارد. در صورتی که تی وی در معرض نور پنجره ها قرار دارد باید به کمک پرده از آن محافظت کرد. محل قرارگیری تلویزیون باید در ارتفاع خط دید باشد. در حالت نشسته سر فرد با صفحه نمایشگر هم تراز باشد.

چرا تلویزیون های شیائومی انتخابی مناسب هستند ؟

شیائومی برند چینی است که انواع مختلف لوازم خانگی را به بازار عرضه نموده است. تلویزیون های شیائومی در بازار ایران بسیار محبوب هستند. زیرا در مقابل امکانات و قابلیت هایی که دارند قیمت مناسبی نسبت به سایر برندها دارند. تی وی های این برند از نوع هوشمند هستند و کیفیت تصویر فورکی دارند. پنل نمایشگر این اسمارت تی وی ها از عملکرد HDR10 پشتیبانی می‌کند. این قابلیت سبب می شود رنگ‌ها زنده و واقعی به نظر برسند. سطح کنتراست رنگی اسمارت تی وی های این برند نیز با در نظر گرفتن قیمت آن مناسب است. هوشمند بودن تلویزیون های برند شیائومی این امکان را به کاربر می دهد که به راحتی برنامه های زنده را تماشا کند. به صورت آنلاین بازی کند یا موسیقی گوش دهد. همچنین با کمک دستیار گوگل می توان به صورت صوتی تی وی را از راه دور کنترل کرد.

راهنمای خرید تلویزیون (تلویزیون چه سایزی بخریم؟)

بررسی کیفیت تصویر اسمارت تی وی های برند شیائومی

زاویه دید یک فاکتور بسیار مهم در تلویزیون است. وقتی از کناره ها به صفحه نمایشگر یک تی وی نگاه می کنید در صورتی که زاویه دید خوبی داشته باشد تصویر واضح خواهد بود. تی وی های برند شیائومی زاویه  دید 178 درجه را پشتیبانی می‌کنند. بنابراین از هر طرف که به صفحه نمایش آن نگاه کنید کیفیت خوبی دارد و نیاز نیست دقیقا جلوی تلویزیون باشید تا تصویر با کیفیت باشد. نرخ به روز رسانی فاکتور موثر دیگر در کیفیت تصویر نمایش داده شده در یک پنل است.  پنل های نمایشگر به کار رفته در اسمارت تی وی های برند شیائومی با نرخ 60 هرتز به روز رسانی می شوند که عددی قابل قبول است.

بررسی مراحل انتخاب تی وی بر اساس سایز

برای اندازه گیری تلویزیون بهتر است اندازه صفحه نمایشگر آن را به شکل مورب در نظر بگیرید. بعضی افراد بعد از خرید و بردن تی وی به خانه متوجه می شوند که کوچک تر از چیزی است که فکر می کردند. بنابراین به صورت مورب صفحه نمایش آن را اندازه گرفته و برای نصب در خانه خود سایز آن را ارزیابی کنید. رزولوشن برای داشتن وضوح تصویر مهم است. برای فضاهای بزرگ وضوح بیشتر لازم است. کیفیت فورکی وضوح تصویر فوق‌العاده بالایی دارد، در عین حال قیمت بیشتری دارد.

راهنمای خرید تلویزیون (تلویزیون چه سایزی بخریم؟)

برای انتخاب سایز مناسب است ابتدا فاصله تا تلویزیون را بعد از انتخاب چیدمان مناسب اندازه گیری کنید. سپس این عدد را در 0.667 ضرب کنید تا سایز مناسب اسمارت تی وی به دست آید. تلویزیون های فورکی مناسب دیدن از فاصله نزدیک هستند و پیکسل ها برای مشاهده از فاصله نزدیک مناسب هستند. اگر در یک فضای کوچک نزدیک تی وی می نشینید کیفیت فورکی بهترین انتخاب است.

جمع بندی نهایی

برای انتخاب اندازه و سایز تلویزیون باید به نحوه چیدمان مبلمان، فاصله فرد تا تی وی ، زاویه دید و کیفیت تصویر دقت کرد. کیفیت فورکی مناسب افرادی است که از فاصله نزدیک تلویزیون تماشا می کنند. تی وی ‌های سایز بزرگ مناسب محیط های بزرگ است و اگر در محیط کوچک نصب شود چشم فرد زود خسته می شود. زاویه دید صفحه نمایشگر تی وی های هوشمند شیائومی ۱۷۸ درجه است. بنابراین افراد از همه طرف کیفیت قابل قبولی از تصویر را مشاهده می کنند.

Mi

خرید تلویزیون 43 اینچ شیائومیخرید تلویزیون 50 اینچ شیائومیخرید تلویزیون 58 اینچ شیائومی
خرید تلویزیون 55 اینچ شیائومیخرید تلویزیون 65 اینچ شیائومیخرید تلویزیون 75 اینچ شیائومی

1 دیدگاه برای “راهنمای انتخاب سایز تلویزیون (تلویزیون چه سایزی بخریم؟)

  1. اشتراک‌ها: تلویزیون هوشمند چیست؟ - چرا شیائومی یک انتخاب ایده‌آل است؟ - کالی ناب

دیدگاهتان را بنویسید